USD 41.10 41.40
  • USD 41.10 41.40
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.74

В Україні посилили заходи безпеки для уникнення спалахів поліомієліту

7 Грудня 2021 07:20
Міністерство охорони здоровʼя України посилює епідеміологічний нагляд для запобігання спалахів поліомієліту в регіонах.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ з посиланням на постанову головного санітарного лікаря.

Лікарням у регіонах доручили проаналізувати виявлені за останні шість місяців випадки гострого в’ялого паралічу у дітей віком до 15 років. Ідеться про ті області, де показник випадків ГВП на 100 тисяч осіб менший за 0,01.

Кожного пацієнта з паралічем необхідно лабораторно обстежити для підтвердження або спростування діагнозу «поліомієліт». В разі остаточного підтвердження хвороби – медики повинні відбирати проби біоматеріалу в усіх осіб, які контактували з хворим.

Також лікарям доручили провести інформаційну роботу з батьками, які відмовляються вакцинувати від поліомієліту своїх дітей.

Керівники центрів контролю та профілактики хвороб Житомирського обласного лабораторного центру МОЗ України серед іншого мають розширити точки відбору зразків із довкілля (стічні води відділень інфекційного, неврологічного профілю) на територіях усіх областей.

Крім того, має бути проведений детальний аналіз даних щодо профілактичних щеплень проти поліомієліту серед невакцинованих дітей від 6 місяців до 15 років.

Довідка

Поліомієліт – гостре інфекційне захворювання. Вірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше через брудні руки, заражену їжу та воду. Три щеплення потрібно робити до року. Потім – у 6 і 14 років. Смертність від хвороби – близько 5%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus