USD 41.45 41.75
  • USD 41.45 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 10.40 10.55

В Україні планують запровадити е-гривню: Нацбанк повідомив деталі

29 Січня 2025 19:21
Національний банк України готує пілотний проєкт із запровадження власної роздрібної цифрової валюти – е-гривні. У регуляторі запевнили, що це рішення не передбачає відмови від готівки.

Заступник голови НБУ Олексій Шабан розповів, що е-гривня не замінить звичайну гривню, це лише додаткова можливість, інформує УНІАН.

«Однак на сьогодні рішення про масштабний випуск е-гривні ще не ухвалено», – заявив заступник голови Нацбанку.

За його словами, поки що регулятор має намір запустити пілотний проєкт на основі технології DLT (Distributed Ledger Technology) і у відкритому середовищі, тобто з реальними користувачами та постачальниками платіжних послуг. Він зазначив, що такий крок дасть змогу переконатися, чи здатна е-гривня виконувати функції грошей, чи буде вона задовольняти потреби користувачів, чи ефективна вона.

Читати ще: НБУ презентував проект концепції е-гривні

Шабан пояснив, що е-гривня – це цифрові гроші НБУ, електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк.

«Тобто це така сама гривня, тільки в цифровому вигляді. Як і фізичні гроші, вона є зобов’язанням центрального банку», – розповів заступник голови НБУ.

Він зазначив, що в разі запровадження е-гривня буде законним платіжним засобом в Україні й існуватиме тільки в безготівковій формі – як доповнення до готівкової та безготівкової форм грошей.

Читати ще: Які українські банкноти торік підробляли найчастіше

Згідно з проєктом, користувачі зможуть за допомогою е-гривні здійснювати всі можливі типи платіжних операцій в Україні, а саме:

– перекази між фізичними особами – перекази між гаманцями користувачів;

– оплату товарів і послуг;

– платежі на користь держави;

– благодійні платежі;

– отримувати заробітну плату та інші доходи, соціальні виплати.

Представник НБУ запевнив, що конфіденційність під час використання е-гривні збережеться, а платформа е-гривні не оброблятиме і не зберігатиме персональні дані користувачів.

«Національний банк не матиме доступу і не володітиме будь-якою персональною інформацією про користувачів е-гривні. Він виступатиме виключно в ролі оператора платформи е-гривні, забезпечуючи її безперервне та безпечне функціонування», – підсумував Шабан.

Електронна гривня – що відомо

У НБУ повідомили, що розробка та впровадження е-гривні в Україні сприятиме, зокрема, цифровізації економіки, подальшому поширенню безготівкових розрахунків, зменшенню їхньої вартості та зростанню рівня прозорості розрахунків.

У березні 2024 року стало відомо, що другий етап тестування е-гривні має відбутися в другій половині року. До цього процесу зможуть долучитися банки, небанківські фінансові установи та їхні клієнти.

У регуляторі зазначили, що перший етап тестування е-гривні провели 2018 року, але в закритому середовищі. Для цього передбачалося впровадження платформи «Електронна гривня», випуск в обіг обмеженої кількості цифрової гривні та тестування операцій з е-гривнею винятково працівниками Нацбанку та кількома компаніями-учасницями проєкту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus