USD 41.90 42.20
  • USD 41.90 42.20
  • EUR 41.70 42.15
  • PLN 10.15 10.35

В Україні планують дозволити змінювати по батькові і навіть брати по матері

4 Лютого 2020 23:42
В Україні планують дозволити змінювати по батькові і брати навіть по матері. У багатьох країнах прив’язку до одного з батьків не використовують.

Депутати кажуть, що така норма застаріла і підготували відповідний законопроєкт, повідомляє ТСН.

Наталя Гарнага народилася Володимирівною, а стала Юріївною. Саме цим вона створила прецедент у Європейському суді та українському законодавстві. Десять років через суди жінка домагалася зміни по батькові. Коли їй було 12 років, то тато пішов із родини. Відтоді щоразу чути Наталя Володимирівна, каже, було нестерпно.

Коли в неї з’явився вітчим та зведений брат Еліас щоразу доводилося пояснювати складну сімейну історію. «Були курйози. Ми працюємо разом, а люди не розуміли – які ж у нас родинні стосунки. Ми розповідали, пояснювали, але це було незручно», – розповів брат жінки Еліас Гарнага.

Тоді жінка й вирішила стати Юріївною. Від 2004 року в Цивільному кодексі прибрали норму про можливість самостійно без особливих причин змінювати по батькові. Наталя пройшла шлях від районного суду до Європейського суду з прав людини. Там справу розглядали шість років. Таку, у 45 років вона отримала нове свідоцтво про народження та паспорт.

Щоб уникнути таких складнощів, які пройшла Наталя, в Україні хочуть дозволити з 16 років самостійно обирати собі по батькові. Депутати вже передали відповідний законопроєкт на розгляд до комітету Верховної ради.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 6
Так просто Показати IP 5 Лютого 2020 00:16
Я би по-батькові взагалі відмінив. Це якийсь дикий пережиток совка. Чому я крім імені людини ще повинен пам'ятати як звати його батька? Ім'я і прізвище - цілком достатньо для ідентифікації людини. Ніде в цивілізованих країнах "по батькові" не вживається, тільки у відсталих країнах Азії і на Сході це ще розповсюджено, типу Абдур Рахман ібн Хасан ("ібн" означає син, тобто син Хасана). В англосаксонських країнах вже давно такої дурні немає, тільки ім'я та прізвище.
Олена до Так просто Показати IP 5 Лютого 2020 01:41
В Ісландії всі прізвища пішли від імені по-батькові.до недавна у них не було прізвищ, лише ім'я батька з добавкою -сон(син), або дотір(дочка).
Тактакитак до Так просто Показати IP 5 Лютого 2020 09:00
Взагалі то по батькові прийнято називати в словян і на сході через повагу не тільки до самої людини а й до його батька. Людина, справжня людина, завжди намагалася підвищувати свій рівень, а не спускатися до рівня худоби. Мені дуже шкода людей які через стан свого здоров'я не можуть робити певні речі, вони не винні в цьому і потребують реальної допомоги від людей, але мені гидко дивитися на тих які не можуть навіть запам'ятати елементарні речі через те що просто не хочуть. Вас ніхто не зобов'язує пам'ятати як звати батька будь-якої людини, навіть свого, але через повагу до людини, якщо є, можна і спитати та звернутися. Просто якщо людина не заслуговує щоб її називали по батькові, вона завжди отримує по матері - це факт.
Анонім до Тактакитак Показати IP 5 Лютого 2020 11:23
Ваше "прийнято" - пережиток минулого.
савченко до Так просто Показати IP 5 Лютого 2020 16:29
правильно -если человек судим и не единожды, ему можна сменить отчество и он чист
а Показати IP 5 Лютого 2020 12:01
а може займіться вже підняттям рівня життя українців !!!!!!?????

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus