USD 41.00 41.35
  • USD 41.00 41.35
  • EUR 41.20 41.60
  • PLN 10.30 10.53

В Україні паперові паспорти замінять на ID-картку: скільки це коштує

18 Серпня 2020 15:28
В Україні ліквідовують паспорти старого зразка. Замість того, щоб вклеювати фото у звичну книжечку, доведеться оформлювати пластикову ID-картку. Такі зміни до законодавства пропонує уряд і вже зареєстрував у Раді законопроєкт.

Скільки коштуватиме ця послуга і хто першим має оформити собі новий документ – у сюжеті Сніданку з 1+1, повідомляє ТСН.

Вклеювати фото в паспорт більше українці не будуть. Уряд хоче, аби у всіх були пластикові ID-картки. Позбавляти паперових книжечок будуть поступово: у 25 і 45 років. Це затвердять законом. Документ зареєстрували в Раді. Якщо його ухвалять, то усі паперові паспорти у формі книжечки матимуть термін дії. Коли він скінчиться, треба буде оформити пластик.

Світлана працює в банку. З практики роботи з клієнтами знає, скільки незручностей виникає з пластиковими паспортами. Не скрізь вони є повноцінними без паперового витягу про реєстрацію. «Якщо його не заламінувати, то він стане непридатним за кілька місяців. Якщо заламінувати, то як носити цей лист А4. Якщо місце реєстрації змінюється, то відстежити це складно. У паспорті ми відразу хронологію бачимо. Тут в паперовому носії це складно», – розповідає жінка. Крім того, вона невдоволена, що і їй доведеться отримати ID-картку.

Наразі коштує ID-картка на заміну паспорта зразка 1994 року 745 гривень. Якщо треба оформити терміново – це плюс 113 гривень.
Як повідомлялося раніше, понад 17 тис. українців майже місяць тестували е-паспорти (електронні паспорти). Відтепер вони доступні кожному у мобільному додатку Дія.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
Олег Показати IP 18 Серпня 2020 16:01
ще б зчитувачі поставили, було б геть добре, а то листка-виписку носити не зручно.
скептик Показати IP 18 Серпня 2020 16:21
клоуновлада придумала новий спосіб як обдирати людей. 745 гривень - це половина мінімальної пенсії і четвертина мінімальної зарплати. якщо клоунам це треба - нехай роблять за власний рахунок
Нострадамус Показати IP 18 Серпня 2020 16:35
Зразу на лобi кожному у вигядi чiпу вживляти :-(((
Баба Ванга до Нострадамус Показати IP 18 Серпня 2020 17:13
Хіба що тим хто голосував за цю владу
123 Показати IP 18 Серпня 2020 16:40
Чому мовчать релігійні конфесіі ? Все так як написано в святому письмі.
Та ти гониш! до 123 Показати IP 18 Серпня 2020 17:30
Де це в св.письмі написано про пластикові паспорти?
Анонім Показати IP 18 Серпня 2020 18:23
Шановні журналісти,роз'яснюйте більш детально людям,кому буде необхідно міняти.Кому більше 45 років не буде такої необхідності,хіба що за власним бажанням.
Лучанка Показати IP 18 Серпня 2020 18:43
Де ви взяли таку ціну? 345 грн коштує паспорт за 1 місяць, а терміновий - 471 грн. І в додатку ДІЯ дані відображаються, це зручно!
Не байдужий Показати IP 18 Серпня 2020 19:24
Останнім часом нічого корисного не придумали
Я Показати IP 19 Серпня 2020 06:44
Уряд хоче, - а не пішов би він з своїми хотілками???
сима Показати IP 19 Серпня 2020 09:54
люди, не дадим себя обдирать, если властям надо, пускай сами за это и платят! у меня лично нет денег оплачивать их новшества.,подписывайте питицию об отмене на сайте, не ленитесь! ссылка вот: https://petition.president.gov.ua/petition/103706
Анонім Показати IP 9 Жовтня 2020 23:14
Всё делают во вред людям. Выше высказывание банковского работника.