USD 41.65 41.95
  • USD 41.65 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.06 10.30

В Україні кожен четвертий ВІЛ-позитивний не знає про свій статус

21 Листопада 2023 23:44
В Україні кожен четвертий ВІЛ-позитивний не знає про свій статус, близько мільйона українців не знають, що мають гепатит С.

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я.

«Раннє виявлення ВІЛ-інфекції є критично важливим для здоров’я та життя кожного пацієнта, а також для боротьби з епідемією загалом», – наголошують у ЦГЗ.

Швидкий тест на ВІЛ-інфекцію варто зробити тим, хто ніколи раніше не обстежувався на ВІЛ; вживав або вживає наркотики ін’єкційним шляхом; мав незахищені статеві контакти з партнером або кількома партнерами з невідомим або позитивним ВІЛ-статусом; планує вагітність, однак не знає, який ВІЛ-статус у вас та вашого партнера; особам, які мають захворювання, що рецидивують або тривалий час не піддаються лікуванню.

Читати ще: Високий ризик поширення: на Волині зафіксували 13 випадків захворювання на гепатит А за рік

У ЦГЗ нагадали, що тестування на ВІЛ в Україні є добровільним, безкоштовним та конфіденційним.

У разі виявлення ВІЛ-інфекції потрібно якнайшвидше розпочати антиретровірусну терапію (АРТ), що забезпечить якісне життя та збереження здоров’я пацієнту. Люди з ВІЛ можуть вести нормальне життя, працювати, подорожувати, мати здорові стосунки і дітей. Головне – своєчасно приймати ліки, які наразі є доступними та безоплатними, наголосили у ЦГЗ.

З 20 по 26 листопада одночасно на п’яти континентах у понад 40 країнах світу проходить Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Мета заходу – привернути увагу громадськості до важливості вчасного виявлення цих небезпечних захворювань.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus