USD 41.55 41.97
  • USD 41.55 41.97
  • EUR 41.80 42.10
  • PLN 10.50 10.70

В Естонії підняли частину порому, який загадково затонув 30 років тому. Фото

27 Липня 2023 00:47
Норвезьке науково-дослідне судно Viking Reach здійснило операцію з підйому апарелі (рампи) порома «Естонія», що має допомогти з’ясувати обставини, за яких судно затонуло у вересні 1994 року.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на ERR.

Операція з підняття апарелі порому «Естонія» почалась ще з минулого тижня: водолази видаляли з неї грунт і поглиблювали дно, а також встановили кріплення. Частину судна вдалося підняти через кілька годин після опівночі вівторка.

Протягом вівторка апарель «Естонії» доправили в естонський порт Палдіскі, звідки її перевезуть наземним транспортом на склад, де будуть проводитися подальші дослідження.

«Ми змогли зробити більше, ніж планували. Апарель дуже важлива для того, щоб ми змогли успішно провести розслідування (причин аварії. – Ред.) «Естонії», – сказав керівник естонського Центру розслідувань інцидентів із безпекою Мярт Отс.
Нагадаємо, пором «Естонія» затонув наприкінці вересня 1994 року. Унаслідок катастрофи загинули 852 людини, включно з громадянами Латвії, Естонії. Фінляндії, Швеції тощо. Катастрофа вважається найбільшою корабельною трагедією в Європі у мирний час.

За офіційною версією, паром «Естонія» затонув через те, що під час шторму відійшов носовий візор і через автомобільну палубу всередину потрапила величезна кількість води, що призвело до перекидання і затоплення судна.

Але після виходу фільму-розслідування Discovery Network у 2020 році, в якому показали невідомі раніше отвори в корпусі затонулого судна, у Швеції заявили, що ініціюють зміни до закону, щоб дозволити підводну експертизу порома.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus