USD 41.10 41.50
  • USD 41.10 41.50
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.55 10.69

В Африці стрімко поширюється новий штам вірусу мавпячої віспи

8 Липня 2024 06:17
У Демократичній Республіці Конго стрімко поширюється штам вірусу мавпячої віспи. Про його мутацію мало що відомо. Тому міжнародні організації охорони здоров’я б’ють на сполох.

Про це пише The Hill.

Вірус, який циркулює у двох провінціях країни, мутував з клади І, яка є ендемічною для Центральної Африки, на відміну від штаму, похідного від клади II, що вразив США та інші західні країни у 2022–2023 роках.

Всесвітня організація охорони здоров’я зазначає, що виявлений штам з’явився приблизно у вересні 2023 року. Ризик, пов’язаний із ним, залишається високим.

«Головна відмінність полягає в тому, що відбувається стійка передача вірусу від людини до людини. Це триває вже кілька місяців, і це справді щось нове у випадку з кладою I», – сказала експертка з інфекційних захворювань організації «Лікарі без кордонів» Сільвія Йонкер.

У ВООЗ також наголошують, що штам, який походить від клади I, є наслідком мутації. Це свідчать про «адаптацію вірусу внаслідок циркуляції серед людей».

Читати ще: Які шанси поширення мавпячої віспи в Україні: відповідь МОЗ

На відміну від форми мавпячої віспи, яка поширилася в західних країнах у 2022 році, новий штам не має тісного зв’язку зі статевим шляхом передачі й значно менш небезпечний. Смертність від штаму клади ІІ сягає 10%.

За словами Йонкер, приблизно 25% випадків захворювання припадає на дітей. Поки що цей штам віспи обмежується ДР Конго, хоча надалі може поширитися на сусідні Бурунді та Руанду й інші країни.

Фахівці вважають, що вакцина від мавпячої віспи, яку застосовували у США під час спалаху 2022 року, має бути ефективною і проти нового мутованого штаму.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus