USD 42.50 42.85
  • USD 42.50 42.85
  • EUR 42.60 42.95
  • PLN 10.22 10.40

Українці вважають вступ до НАТО пріоритетнішим за членство в ЄС. Опитування

Сьогодні 06:20
Більшість українців хочуть бачити країну і в Європейському Союзі, і в Північноатлантичному альянсі, проте вступ до НАТО є більш пріоритетним.

Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, пише УП.

90% українців хочуть бачити Україну в складі ЄС, а 84% хочуть – у складі НАТО.

У разі проведення референдуму щодо вступу до ЄС 68% серед усіх українців готові прийти на виборчі дільниці і віддати голос «за». У разі проведення референдуму щодо НАТО – також 68%.

Проголосували би проти – 9% (ЄС) та 10% (НАТО).

Читати ще: 32% українців готові до територіальних поступок РФ заради миру, 58% – проти. Опитування

Водночас, як свідчить опитування, більше українців хочуть насамперед бачити Україну в НАТО, ніж у ЄС: 46% на противагу 22%.
У КМІС зауважили, що хоча членство в обох союзах є важливим для більшості населення, проте пріоритет – у НАТО. Вочевидь це спричинено гострою потребою українців мати надійні гарантії безпеки.

Читати ще: Українці розповіли, чи довго готові терпіти війну

Соціологи також звернули увагу на те, що впродовж останнього року стало більше тих, хто говорить, що не треба мати за пріоритет членство в жодному союзі: 12% у жовтні 2023 року й 22% у грудні 2024-го.
Водночас поменшало тих, хто говорить про членство в НАТО: 54% раніше і 46% зараз. Для ЄС показники майже не змінилися: 24% та 22%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus