USD 41.55 41.85
  • USD 41.55 41.85
  • EUR 41.65 41.95
  • PLN 10.62 10.85

Українці повинні заплатити податки за свої квартири. Коли почнуть штрафувати

24 Липня 2021 15:46
Українцям до 1 липня розіслали платіжки з повідомленням про те, що протягом 60 днів потрібно заплатити податок на нерухомість. Уже з вересня податкова зможе штрафувати тих, хто не виконає своє зобов’язання.

Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу, передає «Обозреватель».

Платити потрібно за ту площу, яка перевищує норму. Для квартири «нормою» вважається 60 квадратів на людину, а для будинків – 120 квадратних метрів. За кожен «зайвий» квадрат потрібно платити 70,8 грн.

Наприклад, якщо на кожну людину – 100 квадратів, то заплатити доведеться за 40 квадратів. Цьогоріч це – 2,8 тис. грн. Ті, хто вчасно не заплатить, повинні заплатити штраф.

Так:

– якщо заплатити із запізненням до 30 дні, то штраф становитиме 10%;

– якщо затримати довше ніж на 30 днів, то штраф буде 20%.

Відзначимо, в Україні розробили законопроєкт, який дозволить змінити правила податку на нерухомість. Замість площі депутати пропонують враховувати вартість житла. Це зроблено для того, щоб ті, хто володіє житлом у центрі міста й дорогих районах, платили більше ніж ті, у кого житло розташоване в маленьких населених пунктах.

Куди йдуть зібрані податки?

Податок поповнює місцеві бюджети. Крім того, місцева влада має право зменшити ставку податку або збільшити норму щодо площі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
лучанин Показати IP 24 Липня 2021 15:58
А ху-ху не хо-хо?????????? І морда трісне!!!!
? до лучанин Показати IP 24 Липня 2021 17:10
Да, такий вумний. То згадай минулі вибори...
лучанин до ? Показати IP 24 Липня 2021 17:39
Ти за себе розкажи і відповідай за себе.
А до лучанин Показати IP 25 Липня 2021 10:46
ми 73% готові переселитись в комуналки-лиш би дивитись 95 квартал та сватів на улюбленому каналі і підтримати ЗЕ на другий термін і третій також!
Степан до ? Показати IP 25 Липня 2021 01:48
А де б 27% президент взяв гроші на погашення боргів? Продав би свої шоколадні фабрики? Сумніваюсь. Зверніть краще увагу що незалежно яке прізвище біля цієї посади діють вони одинаково. Розпорошують держ кошти по кишенях своєї свити і жодним чином не розвивають ні одну із галузей промисловості що і має заробляти левову частку податків для держави. Навіть казки про агродержаву не працюють. Не так вже і збільшується виробництво а за рахунок того що агропромисловий комплекс не дає високу додану вартість товару сенсу просто в продажі агростровини не має. Якби з неї робили щось це вже інше питання. Але нажаль ніхто не думає про розвиток країни.
73% Показати IP 24 Липня 2021 16:07
Ха, а у нас субсидії.
Glover Показати IP 24 Липня 2021 16:14
Бідна держава, вже не знає з чого брати гроші!
Да уж до Glover Показати IP 24 Липня 2021 16:46
Обанкрочений уряд, а страдає простий нарід.
Адвокат до Glover Показати IP 24 Липня 2021 17:48
Чому не знає???? Дуже добре знає...У всіх нормальних країн чим багатший, тим більше податок,але наш уряд не може з себе та своїх податки дерти...всі свої....
Анонім Показати IP 24 Липня 2021 17:54
Друзі, я так думаю, що це хуй*я на фоні того, що нас чекає незабаром...
скептик Показати IP 24 Липня 2021 17:55
зеленож""і взагалі вже ухи обїлися. майно куплене за гроші, з яких сплачені податки. от хто накрався і не має пояснень джерел походження своїх статків і доказів сплати податків - от ті нехай і платять
Семен до скептик Показати IP 25 Липня 2021 01:51
Можемо запропонувати заплатити податки ахмєтову пінчуку і іншим олігархам з якими начебто береться влада. Ахмєтову наприклад збагатився за минулий рік на 5 млрд . Можливо це варто розслідувати чи друзі преЗЕдкнта не доторкані?
ав Показати IP 24 Липня 2021 18:10
а яякби і не було-то всерівно платили б. зе потрібно підтримувати.
Зечмо Показати IP 24 Липня 2021 19:51
За що голосували - те й майте!
В. Показати IP 24 Липня 2021 20:16
Офигеть.пора им поджопника выписать
Цікаво Показати IP 24 Липня 2021 23:31
Хто-небудь вже реально отримав платіжку?
До коментаторів Показати IP 25 Липня 2021 07:29
Багато з вас живе в квартирах чи будинках де на кожного по 60кв? Половина з вас живе в однушках на 30кв.м НА ТРЬОХ і вас це все геть не стосується. Тільки й шукаєте привід для «зради». Нікчемні
Остап Вакарчук Показати IP 25 Липня 2021 15:33
Я, цитую зараз, якогось читача В.:"Офигеть, пора им поджопника выписать". А я особисто, і зі мною ще тисячі українців дуже цікавляться, а саме кому та хто буде все ж таки виписувати піджопники?? Якщо ми всі українці одного поля ягідки, у нас в державі 85% процвітає корупція. Який же ми гнилий народець, і така сама смердюча влада цього народу, чужих у владу ми не обираємо. Обираємо своїх же, так що давайте закриємо рота та проковтнемо слюну.