USD 41.40 41.75
  • USD 41.40 41.75
  • EUR 41.50 41.75
  • PLN 9.90 10.20

Український «Щедрик» зазвучав на вокзалі Нью-Йорка

3 Грудня 2022 00:22
Київський дитячий хор просто на центральному вокзалі Нью-Йорка виконав найвідомішу у світі різдвяну пісню, навіть не знімаючи верхнього одягу.

Про це розповіли в ефірі ТСН.

Імпровізована репетиція одразу зібрала глядачів, які почали знімати незапланований концерт на телефони.

4 грудня хор «Щедрик» виступатиме в одному з найвідоміших концертних залів світу «Карнегі холі». Саме там 100 років тому відбулася прем'єра щедрівки у Північній Америці.

Варто зазначити, що композиція Миколи Дмитровича Леонтовича «Щедрик» є найвідомішою серед різдвяних пісень для українців і західного світу. Вона породила незліченну кількість каверів і стала різдвяною класикою в США.

Написав Леонтович свою композицію такою, якою ми її знаємо, не за один раз, а працював над «Щедриком» практично все життя. Під час написання чотиринотної мелодії він черпав натхнення в українських народних піснях і мелодіях, які чув у дитинстві на Поділлі, де виріс.

Першу її редакцію композитор створив у 1901-1902 роках, другу – в 1906-1908 роках, третю – у 1914-му, четверту – в 1916-му, і нарешті п'яту – 1919 року. Щоразу він намагався вдосконалити свою мелодію, адже жодна з них йому не подобалася, проте найбільш вдалою він вважав четверту версію, тому вирішив залишити її на суд публіки.

Так напередодні святкування Нового року в 1916-му «Щедрик» уперше виконав хор Київського музично-драматичного інституту імені М. В. Лисенка, де працював Леонтович. Композиція мала колосальний успіх і буквально прославила свого автора, який однаково не вважав її ідеальною.

Світова слава прийшла до цієї композиції завдяки диригентові хору «Українська республіканська капела» Олександру Кошицеві і 80 його учасникам. Саме вони привезли композицію за океан.

Вперше у США почули «Щедрик» 5 жовтня 1921 року на концерті в «Карнегі-Холі» в Нью-Йорку. Є легенда, що цього вечора там був присутній Петро Вільговський (теж українського походження, хоч і народився у США), який був так вражений мелодією, що вирішив написати свою версію слів англійською мовою. Але, можливо, він почув її вже у записі.

Пісня нагадувала Вільговському передзвін дзвіночків, тому саме про них він і написав свої вірші. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі Заходу під назвою Carol of the Bells.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus