USD 42.25 42.58
  • USD 42.25 42.58
  • EUR 42.50 42.58
  • PLN 10.20 10.38

«Українську» частину «антибандерівського» закону можуть змінити, – МЗС Польщі

15 Лютого 2018 09:58
Конституційний суд Польщі, який зараз вивчає зміни до закону про Інститут національної пам'яті РП, може взяти до уваги побоювання українців і дещо змінити його.

Про це в інтерв'ю видання Gazeta Polska заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, передає Укрінформ.

“Українці теж протестують проти змін до закону про ІНП. Однак, Конституційний суд може врахувати сумніви української сторони й уточнити деякі питання, аби розвіяти нинішні побоювання”, - заявив Чапутович.

Він наголосив, що у стратегічних питаннях Польща знаходить порозуміння з Україною та підтримує європейські амбіції Києва.

“Ми хотіли б, щоб Україна належала до родини демократичних країн в Європі. Ми підтримуємо її територіальну цілісність, підтримуємо у конфлікті з Росією”,- наголосив глава польської дипломатії.

Чапутович зазначивв, що у найважливіших питаннях Польща підтримує Україну, але історичні питання усе ж залишаються на порядку денному.

За його словами, Польща повинна вимагати визнання від України історичної правди, але необхідним є час, щоб українське суспільство сприйняло цю правду (про трагічні події на Волині в 1943-1944 роках). За його словами, необхідним є історичний діалог між обома країнами.

Чапутович наголосив, що Польща хоче “розблокувати” відносини з Україною. Він висловив сподівання, що незабаром до Польщі приїде віце-прем'єр України Павло Розенко, який проведе переговори зі своїм польським колегою Пьотром Глінським.

ЧИТАТИ ЩЕ: У КИЄВІ НА КОНСУЛЬСТВІ ПОЛЬЩІ ВИВІСИЛИ «ДОШКУ ПОЛЬСЬКИХ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ УКРАЇНИ»

“Ми розраховуємо на те, що буде відновлено ексгумаційні роботи і що зможуть розмовляти історики”,- наголосив польський міністр.

Він нагадав, що глава МЗС України Павло Клімкін був першим міністром, який привітав його з обранням на посаду. Чапутович зазначив, що він планує обговорити з українським колегою взаємовідносини і можливість співпраці.

Як інформувалося, польський парламент проголосував за зміни до закону про ІНП 1 лютого, а 6 лютого його підписав президент Польщі Анджей Дуда, одночасно направивши його до Конституційного суду. Дуда повідомив, що направляє закон для того, щоб КС оцінив, чи закон не суперечить статті Конституції про свободу висловлювань, й оцінив положення карного характеру, що випливають із цього закону.

Положення закону викликали протести в Україні та Ізраїлі, а також стурбованість у США та Франції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus