USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.20 10.35

Українські удари вглиб РФ послаблять потенціал російських військ на фронті, – ISW

20 Листопада 2024 14:16
Українські удари по військових об’єктах вглиб Росії мають вирішальне значення для послаблення потенціалу російської армії на всій території бойових дій.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Як зазначається, українські війська завдали першого удару по російській території у ніч з 18 на 19 листопада, атакувавши російський склад боєприпасів у Карачеві Брянської області – через кілька днів після отримання дозволу на завдання таких ударів.

Українські військові, в тому числі Генштаб, повідомили 19 листопада, що українські сили завдали удару по арсеналу 67-го Головного військово-артилерійського управління (ГРАУ) 1046-го Центру матеріально-технічного забезпечення російських військових поблизу Карачева у ніч проти 19 листопада, і що цей удар спричинив початкову детонацію і 12 вторинних вибухів.

Раніше західні офіційні особи надали додаткову ясність щодо здатності України використовувати надані Заходом системи дальнього радіусу дії для завдання ударів по військових об’єктах в Росії.

Верховний комісар ЄС Жозеп Боррель заявив, що США дозволили Україні використовувати надану США зброю на відстані до 300 кілометрів на території Росії.

Помічник держсекретаря США Брайан Ніколс повідомив бразильському виданню O Globo, що президент США Джо Байден надав Україні дозвіл на використання наданої США зброї для завдання ударів по Росії, заявивши, що цей дозвіл надасть Україні більшу здатність для самозахисту.

Читати ще: Офіційно: Байден дозволив Україні далекобійні удари по Росії

Раніше ISW вже оцінював, що обмеження здатності України завдавати удари на великі відстані по російській території дозволило Росії зберігати безпечний простір у ближньому і дальньому тилу і використовувати його для військових операцій проти України.

«Українські удари на великі відстані по військових об’єктах в тилу Росії мають вирішальне значення для послаблення російського військового потенціалу на всьому театрі воєнних дій. Ці дозволи, якщо вони будуть настільки широкими, як повідомляється, є новим потенціалом для України, який може суттєво послабити військові зусилля Росії», – йдеться у звіті.

В ISW зазначають, що Україна лише нещодавно почала отримувати системи озброєнь та військовий потенціал, необхідні для ведення сучасних широкомасштабних бойових дій. Аналітики оцінюють, що у майбутньому Україна може бути здатна проводити операційно значущі контрнаступи за умови, що Захід посилить розбудову українського потенціалу у великих масштабах.

Читати ще: За добу на фронті окупанти втратили 1690 солдатів, – Генштаб

В ISW наголосили, що усі системи і можливості, які отримує Україна, є необхідними для проведення успішних багатопрофільних широкомасштабних бойових операцій, і Україна ще не мала можливості продемонструвати, чого можуть досягти українські війська за умови належного ресурсного забезпечення.

«Системна інтеграція, спроможність і ефективність українських Збройних сил на полі бою, ймовірно, можуть покращитися за умови, що Україна та її партнери продовжуватимуть виконувати важку роботу, необхідну для нарощування української динаміки», – йдеться у звіті.

Аналітики ISW наголошують, що продовження і посилення військової допомоги Заходу залишається необхідним для того, щоб українські війська могли звільнити тимчасово окуповану територію, а також завдати втрат військам РФ, необхідних для того, щоб змусити Путіна переосмислити свої розрахунки у цій війні.

«Україна повинна вступати в будь-які майбутні переговори з Росією з позиції сили. А в інтересах Заходу залишається посилення позиції України у потенційних переговорах з РФ», – йдеться у звіті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus