USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.28 10.45

Українські АЕС через обстріли РФ скоротили виробництво електроенергії. Це тиск на ядерну безпеку, – МАГАТЕ

Сьогодні 18:31
Через комбіновану повітряну атаку РФ атомні електростанції України скоротили виробництво електроенергії як запобіжний захід. Це створює тиск для ядерної безпеки.

Про це заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі, передає Бабель з посиланням на агентство МАГАТЕ.

Там зазначили, що Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС не зупинилися через атаку, але кілька електричних підстанцій, від яких вони залежать, зазнали додаткових пошкоджень. Так, основні лінії електропередачі від чотирьох підстанцій відключилися через атаки.

У МАГАТЕ зазначили, що наразі тільки два з девʼяти реакторів в Україні виробляють електроенергію на 100% потужності, ще шість зменшили виробництво до рівня 40-90%. Один зупинили для технічного обслуговування.

Читати ще: Через приліт у Ковелі – перебої зі світлом та водою

Групи МАГАТЕ відвідали сім підстанцій, розташованих за межами АЕС по всій країні, у вересні та жовтні. На Хмельницькій АЕС команда МАГАТЕ почула сильний вибух. На Рівненській АЕС зупинилися дві лінії електропередачі.

Читати ще: За ніч і ранок РФ випустила 120 ракет і 90 дронів. ППО збила понад 140 цілей

АЕС потребують надійного підключення до мережі і для передавання електроенергії, яку вони виробляють, і для отримання зовнішньої енергії для охолодження реактора, зазначили в МАГАТЕ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus