USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.65 41.85
  • PLN 10.00 10.25

«Українська ДРГ» на території РФ та «захоплення заручників»: що насправді відбулося в Брянській області

2 Березня 2023 14:45
У Генштабі ЗСУ заперечують заяви росіян про нібито проникнення «українських ДРГ» на територію росії та бої у прикордонних селах. Там наголосили, що українська армія веде бойові дії суто на території України.

Про це в Генштабі ЗСУ розповіли у коментарі Бабелю.

«Усе, що відбувається на росії, – це спротив місцевого населення путінському терористичному режиму, недотримання заходів пожежної безпеки або інші причини, що не залежать від ЗСУ. Зокрема повідомлення в інтернеті про події на Брянщині є зухвалою московською провокацією», – зазначили там.

Напередодні російські ЗМІ та пабліки почали писати, що українські диверсанти нібито вступили в бій з російськими військовими у селі Сушани, а одна із груп «захопила заручників» у селі Любечани. Усе це відбувається на території Брянської області.
Губернатор Брянської області теж підтвердив, що у прикордонне село Любечани нібито зайшла українська диверсійна група й обстріляла автомобіль. За його словами, одна людина загинула, поранено дитину. Також він заявив про обстріл сіл Сушани та Ломаковка.

У повідомленнях, які поширювали російські пропагандисти, йдеться про групу з 50 і більше озброєних осіб з жовтими пов'язками, яка нібито зайшла в населені пункти Сушани і Любечани з території України, пише УНІАН.

«РИА Новости» з посиланням на губернатора Олександра Богомаза пише, що Сушани було атаковано дроном. Тим часом Baza заявляє, що в Сушанах «йде бій, чути вибухи». Також Baza інформує, що нібито було підірвано електропідстанцію і газову станцію в цьому населеному пункті.
Кілька росЗМІ пишуть, що нібито взято в заручники кількох людей (Baza повідомляє про двох дорослих і двох дітей в Сушанах, ТАСС – про шість заручників без уточнення населеного пункту). Заручників у Лубечанах, згідно з повідомленнями пропагандистів, утримували в сільському магазині. Однак цю інформацію не підтверджує і місцева влада. Прессекретарка губернатора області заявила виданню «Звезда», що інформації про заручників немає.

Також ЗМІ стверджують, що в Брянській області внаслідок інцидентів є поранені й загиблі. Зокрема пропагандисти пишуть, що «загинула одна людина, поранено дитину».
У потоці численних повідомлень про ситуацію в Климовському районі російські пропагандисти публікували фейки, які згодом спростувала сама ж російська влада.

Так, влада не підтвердила повідомлення про «обстріл шкільного автобуса», адже діти навчаються дистанційно.
Readovka заявляла, що в Любечанах «диверсанти» поранили дівчинку і вона померла. Вже через кілька хвилин дитина «воскресла». Згодом заступник губернатора Брянської області Андрій Бардуков заявив виданню «Звезда», що поранено не дівчинку, а хлопчика, і життю дитини нічого не загрожує.
Представник Одеської ОВА Сергій Братчук, коментуючи повідомлення росіян про «диверсію», зазначив, що якщо хоч частина опублікованої інформації відповідає дійсності, то стоять за цим, ймовірно, вагнерівці-втікачі, а не «українська ДРГ».

В українському Оперативному командуванні «Північ» заявили, що нічого не знають про інциденти у прикордонних районах рф. Там відмовилися відповісти, провокація це чи ні. Також там опублікували коротке нагадування про те, що «ворог може вдаватися до провокацій та намагатися дискредитувати ЗСУ».

Згодом радник голови ОП Михайло Подоляк теж назвав події у Брянській області провокаціями росіян.

«Росія хоче налякати своїх, щоб за рік війни бодай якось виправдати напад на іншу країну та бідність, що все зростає. Тим часом партизанський рух у рф стає сильнішим та агресивнішим», – зазначив він.

Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі Українській правді заявив, що ситуація на кордоні з Росією є контрольованою, інформація про якусь «українську ДРГ» є провокацією агресора.

«Ситуація на кордоні України з країною-агресором залишається повністю контрольованою, хоч, звісно, обстановка досить непроста, що пов’язано передусім зі щоденними обстрілами з території росії. Ворог обстрілює і лінію кордону, і наше прикордоння, використовуючи і артилерію, і стрілецьку зброю, і авіацію. Проте, наші воїни пильнують всю лінію кордону, де виконують завдання, щоб не допустити вторгнення та запобігти будь-яким провокативним діям ворога.

З приводу того, що зараз розганяють російські пабліки щодо якоїсь української ДРГ на території Росії, можу відмітити, що Україна – не агресор, наше основне завдання – оборона і захист від країни-окупанта.

Що могло відбутися на території рф, мені не відомо, адже країна-терорист – це таке собі фактично нестабільне утворення, яке може свідомо намагатися звинувачувати Україну в усьому», – наголосив Демченко.
Згодом з’явилося відео із головними виконавцями «брянського шоу».

Бійці на відео назвали себе «Російським Добровольчим Корпусом» та заявили, що прийшли показати співвітчизникам, що вони не раби, а вільні люди, які можуть боротися з путінським режимом.
ГУР Міноборони України вважає ситуацію у Брянській області «продовженням трансформації росії, її очищенням і звільненням від диктатури путіна».

«рф сьогодні є таким утворенням, всередині якого є велика кількість міжнаціональних, міжетнічних, міжрелігійних, соціально-політичних та інших конфліктів. Сьогодні є публічна заява РДК. Це люди, які зі зброєю в руках воюють проти режиму путіна і тих, хто його підтримує... Можливо, росіяни починають прокидатись, усвідомлювати щось і робити якісь конкретні заходи», – заявив представник ГУР Андрій Юсов.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Патрiот Показати IP 2 Березня 2023 19:11
Ой як швидко почали вiдбрехуватись. Що " на злодii шапка горить"

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus