USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30

Україні необхідно кардинально переглянути стратегію роботи з МВФ, – Ігор Палиця

15 Березня 2021 13:52
Станом на 1 січня 2021 року державний борг України склав $90,3 млрд. Це найвищий показник за 10 років. За останні два роки він зріс на понад 15%.

Уряд різко нарощує борги на невигідних для економіки та українців умовах. В результаті регулярно зростають податки й тарифи на комунальні послуги, на відміну від пенсій та зарплат. На цьому наголошує народний депутат України, лідер політичної партії «ЗА Майбутнє» Ігор Палиця.

«Кабінет Міністрів готує новий Меморандум про співпрацю з МВФ, за яким Україна вкотре візьме на себе кабальні політичні та соціально-економічні зобов’язання. Настав час переглянути співпрацю з міжнародними кредиторами. Партія «ЗА Майбутнє» пропонує запровадити «червоні лінії» у перемовинах уряду з МВФ. Ми повинні унеможливити втручання іноземних фондів та корпорацій у нашу внутрішню політику – економіку, пенсійне забезпечення, сферу ЖКГ тощо», – зазначає політик.

Читати ще: Треба негайно припинити ганебну практику закритих перемовин з МВФ, – Ігор Палиця

Про те, як цього досягти Ігор Палиця пояснив у своєму блозі на КорреспонденТ.net.

Новий Меморандум про співпрацю України з МВФ передбачає переформатування чинної програми щодо оцінок і зобов’язань. Судячи з минулих домовленостей, відзначає нардеп, це точно не піде на користь нашій державі.

Як нагадав Ігор Палиця, за чинним Меморандумом Україна взяла на себе зобов’язання, які обмежують розвиток економіки та соціальних програм і при цьому стимулюють зростання цін на послуги ЖКГ:

– не запроваджувати жодних економічних стимулів у вигляді податкових пільг і будь-яких пільгових податкових ставок та мит;

– жодним чином не обмежувати верхні цінові межі тарифів на комунальні послуги;

– відмовитись від будь-яких кроків у напрямі покращення умов пенсійного забезпечення громадян;

– продовжити реформи у галузі охорони здоров’я;

– продовжити оптимізацію (тобто подальше скорочення) кількості закладів початкової та середньої освіти.
«Жоден із представників Верховної Ради не підписував цей антиукраїнський Меморандум. Проте в його тексті 12 разів вказуються законопроєкти та конкретні контрольні терміни для їхнього ухвалення українським парламентом, – підкреслює політик. – По суті, щоб закрити мільярдні дірки в бюджеті завдяки запозиченням, чиновники безконтрольно, на власний розсуд, ухвалюють з МВФ кабальні договори, за які мають відповідати народні депутати, а розплачуватися – всі громадяни України».

На думку Ігоря Палиці, не можна допустити, щоб новий Меморандум містив такі самі або ще більш антиукраїнські соціально-економічні вимоги, що й попередній.

Саме тому депутатська група «Партія «ЗА Майбутнє» у Верховній Раді пропонує низку конструктивних кроків.

1. Наступний Меморандум про співпрацю з МВФ має бути ратифікований Верховною Радою.

В парламентсько-президентській республіці парламент повинен грати вирішальну роль у процесі отримання кредитів на вигідних для країни умовах!
Ми пропонуємо на законодавчому рівні закріпити право Верховної Ради на ратифікацію будь-яких домовленостей із міжнародними фінансовими організаціями.

Це можна зробити, зокрема, шляхом внесення змін до Закону «Про вступ України до Міжнародного валютного фонду, Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації, Міжнародної асоціації розвитку та Багатостороннього агенства з гарантій інвестицій».

2. Запровадити «червоні лінії» для Кабміну та МВФ.

Ми пропонуємо Верховній Раді ухвалити Постанову, яка встановить для уряду конкретні соціально-економічні орієнтири для переговорів із міжнародними кредиторами.

Податки, тарифи, пенсії, медицина, освіта – це все внутрішня політика України, на яку не повинні мати вплив іноземні структури! Навіть якщо вони дають в борг великі гроші.

3. Розробити нову стратегію управління державним боргом.

Станом на 1 січня 2021 року державний борг України складав $90,3 млрд. Це – найвищий показник за 10 років. За останні 2 роки він зріс на понад 15%.

Уряд різко нарощує борги на невигідних для економіки умовах. В результаті гальмується розвиток бізнесу, бюджет втрачає кошти від податків, доводиться позичати знову, щоб закрити «дірки». Зокрема, з пенсій та зарплат бюджетників.
«Чинна стратегія управління державним боргом, яку Кабінет Міністрів затвердив у 2019 році, на сьогодні вже не відповідає реальності, коли пандемія коронавірусу та карантинні обмеження вбивають українську економку.

Головним завданням нової стратегії має стати створення умов для стабільного розвитку українського виробництва, а також підтримка малого й середнього бізнесу.

Хоча МВФ є одним із найбільших міжнародних кредиторів України, ми не можемо допустити, щоб нам «викручували руки» у життєво важливих для держави питаннях.

Стосунки з міжнародними кредиторами потрібно будувати на принципах економічного прагматизму та відстоювання українських національних інтересів», – підсумував лідер «ЗА Майбутнє» Ігор Палиця.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus