USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.40 41.65
  • PLN 10.72 10.88

Учені відтворили обличчя єгипетського фараона, який заснував Долину царів

Сьогодні 00:31
Експерти з графіки відтворили обличчя фараона, який заснував Долину царів і переписав історію Стародавнього Єгипту.

Про це повідомляє Daily Mail, пише ТСН.

Аменхотеп I – другий правитель 18-ї династії Єгипту – як вважають, помер 3500 років тому у віці близько 35 років, після чого його ретельно зберегли за допомогою муміфікації.

Він був першим, кого поховали в Долині царів – місці упокою майже всіх фараонів 18-ї, 19-ї та 20-ї династій.

Після смерті йому поклонялися як богу, насамперед тому, що він запровадив Єгипет у нову епоху миру та процвітання під час свого правління.
Сісеро Мораєс, бразильський 3D-дизайнер, що спеціалізується на судово-медичній реконструкції облич, створив ці зображення різними методами.

Один із них містив розподіл маркерів товщини м’яких тканин по черепу фараона, керуючись даними комп’ютерної томографії (КТ) живих донорів. Інший метод – це метод, званий анатомічною деформацією, за якого цифрове відтворення голови донора коригувалося доти, доки череп не збігався з черепом фараона. Цей метод став можливим завдяки скануванню КТ черепа Аменхотепа, зробленому 2021 року.
Читати ще: У Єгипет повернули древній артефакт із зображенням фараона Рамзеса, якому 3400 років

Ця робота була проведена палеорадіологом Сахаром Н. Салімом з Каїрського університету та єгиптологом Захі Хавассом, які не схвалюють цифрові відтворення та описують їх як «науково некоректні».

Попри це їхня робота «фактично розпакувала» муміфіковані рештки Аменхотепа за допомогою КТ-сканування і розкрила деталі його зовнішності, структури скелета і деяких внутрішніх органів, що збереглися, зокрема серце і мозок.

Сканування не вказало причину смерті, але оцінило вік померлого приблизно 35 років.
Їхня робота також показала, що він отримав низку посмертних травм, «ймовірно, завданих грабіжниками гробниць або бальзамувальниками, які пізніше перевернули мумію», – сказав співавтор Мораєса, археолог Майкл Хабіхт з Університету Фліндерса в Австралії.

Читати ще: У Єгипті знайшли верхню частину статуї фараона Рамзеса II

Воно також показало, що Аменхотеп був зростом близько 167 см, його зуби були в хорошому стані, і у нього було кучеряве волосся.

«Схрестивши дані з усіх проекцій, ми створили остаточне погруддя і доповнили структуру історичним костюмом», – сказав Мораєс.

Коли Мораєс показав обличчя фараона, він помітив, що він не відповідає богу, зображеному на статуях.

«Багато мумій, таких як Аменхотеп I, демонструють ретрогнатизм або перекус, і це, як правило, не відображається в статуях сумісним чином», – сказав він. «Загалом, статуї Аменхотепа I сумісні у сфері носа, але граціозні у сфері глабелли і більше виступають у сфері підборіддя».

Правління Аменхотепа I настало після вигнання його батьком Яхмосом I гіксосських загарбників і успішного возз’єднання Єгипту – і являло собою щось на зразок золотого віку для Стародавнього Єгипту.

«Нове царство» не лише процвітало та було безпечним, а й Аменхотеп I також керував релігійним будівництвом та успішними військовими кампаніями проти Лівії та північного Судану.

«За мирного правління Аменхотепа I почався підйом Єгипту і розквіт Нового царства», – сказав Хабіхт.

Читати ще: У дельті Нілу знайшли стародавній меч із вигравіруваним іменем одного з фараонів

Ім’я Аменхотеп означало «Амон задоволений» – відсилання до давньоєгипетського бога повітря.

Цифрова реконструкція Мораєса і Хабіхта пропонує перший свого роду погляд на обличчя цього уславленого царя. Це стало можливо завдяки єгиптологам, які проклали шлях для цієї роботи.

«Цю роботу було зроблено не лише нами, а й усіма тими, хто серйозно вивчав та вивчає Стародавній Єгипет, завжди ділячись інформацією», – сказав Мораєс.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus