USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

У волинських лісах – майже дві сотні стихійних сміттєзвалищ. Як з ними борються

10 Березня 2024 10:57
На Волині виявили майже дві сотні стихійних сміттєзвалищ у лісах. Найчастіше – це побутові відходи, які вивозять до околиць лісів мешканці прилеглих сіл.

Кількість сміття у лісах постійно збільшується, розповів Суспільному провідний інженер з охорони та захисту лісу Поліського лісового офісу Володимир Левосюк.

Як карають тих, хто засмічує ліс

Зі слів Володимира Левосюка, спільна проблема і стихійних, і офіційних сміттєзвалищ у тому, що, крім забруднення, з настанням тепла на них стаються пожежі.

«Перекидається вогонь зі сміттєзвалища на ліс і тоді в нас біда. Оці всі сміттєзвалища беруться на облік для того, щоб можна було поновлювати мінералізовані смуги», – говорить інженер з охорони та захисту лісу.

Читати ще: Волинські громади нарікають на штрафи екологів за сміттєзвалища в приєднаних селах

Якщо лісова охорона затримує людей, які викидають сміття у лісовому фонді, їх штрафують. Сума стягнення – від 425 до 850 гривень.
Що про стихійні сміттєзвалища кажуть місцеві жителі і влада

Одне зі стихійних сміттєзвалищ на Волині – неподалік від будинків місцевих жителів у селі Дерно. У ямі – побутові відходи.

«Всі вивозять сусіди сюди, – говорить місцева жителька Світлана. – Ми тут кілька разів яму рили, в ту яму скидали. Потім ту яму заривали, але це теж не вихід».
Кілька місяців тому в селі почали вивозити сміття централізовано.

«Два рази в місяць їздить машина, угоду заключили з сільською радою. Якщо розібратися, куди вони вивозять? На край села іншим людям. Воно ж там, мабуть, розноситься по полю. Це ж якби був сміттєпереробний завод, сортувалося сміття як потрібно – оце вихід», – каже пані Світлана.
Читати ще: Луцькі муніципали попереджають про штрафи за стихійні сміттєзвалища й просять вчасно косити траву

Сусіднє селище Цумань має власне сміттєзвалище, куди привозять відходи жителі центру громади. Територія – не огороджена. Сміття звідси вітром розноситься по навколишньому лісу, говорить головний лісничий Ківерцівського лісового господарства Орест Мороз.
«Це питання цього року є актуальним як ніколи, оскільки цього року збільшилась кількість сміття і засмічення лісу теж збільшилося. Питання в тому, щоб воно було облагороджене. Чи це буде насипний вал, чи це буде паркан», – додав головний лісничий.
Насипний вал днями на сміттєзвалищі почали робити, говорить заступник Цуманського селищного голови Микола Фень. Паркан, який може запобігти рознесенню сміття вітром, планують звести, на це виділили 200 тисяч гривень з бюджету громади. Але, аби повністю обгородити сміттєзвалище – їх не вистачить.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus