USD 41.90 42.20
  • USD 41.90 42.20
  • EUR 41.70 42.15
  • PLN 10.15 10.35

У Волинській обласній дитячій лікарні поставили на ноги двійнят, які захворіли на цингу

24 Жовтня 2024 11:14
Чотирирічні двійнята Кирило та Ксенія мають вибірковість у їжі внаслідок дитячого аутизму. Через обмежений раціон харчування вони не отримували вітамін С й занедужали на рідкісну хворобу – цингу, що є важкою формою дефіциту цього вітаміну. Причину хвороби дітей встановили лікарі педіатричного відділення Волинської обласної дитячої клінічної лікарні.

Про це повідомили у Волинському обласному медоб’єднанні захисту материнства і дитинства.

«У січні донька почала дивно ходити – як качечка, – розповіла мама дітей. – У сина все було гаразд на той момент. Ми зверталися до багатьох лікарів, але з’ясувати причину цього симптому довго не вдавалося. Стан Ксенії погіршувався, за деякий час вона почала кульгати, показувала, що ніжка болить. Поки шукали причину, перестала ходити і навіть стояти. В дитячій обласній лікарні доньці вводили вітамін С, і за тиждень вона вже могла потроху ходити. Кирило почав накульгувати, коли Ксенію вже лікували. Йому також призначили вітамін С, і він дуже швидко одужав».

Читати ще: Арахіс у легенях, магніти в стравоході та опіки від побутової хімії: волинські лікарі розповіли, із чим до них привозять маленьких пацієнтів

Лікарка дітей, ревматологиня Ірина Гурін каже: «Оскільки традиційний раціон в Україні містить продукти з високим вмістом вітаміну С (картопля, помідори, червоний перець, шпинат), важко припустити ймовірність захворювання на цингу. Під час опитування мами я дізналася, що діти їдять лише манну кашу, кускус, бублики та печиво «Марія», а від усього іншого відмовляються. Отже, їхнє харчування обмежене і не містить достатньо вітамінів та мікроелементів. Тоді й з’явилося припущення щодо цинги, яке потім підтвердилося на МРТ і лабораторно».
Вибірковість у їжі притаманна дітям із аутизмом, і хоч цинга – рідкісна хвороба в наш час, та такі ситуації можливі.

«Вітамін С не синтезується в організмі людини, його можна отримати лише з продуктами харчування. Прояви цинги можуть з’являтися через два-три місяці недостатнього вживання вітаміну С. Ранні прояви хвороби – це загальне нездужання, млявість та підвищена втомлюваність. Пізніше з'являються типові ознаки: сухість шкіри, висипи та синці, погане загоєння ран, запалення ясен, втрата і карієс зубів, анемія, біль у суглобах та кістках аж до кульгавості й повної відмови ходити», – розповідає Ірина Гурін.

Читати ще: Вагітна волинянка отруїлася грибами: її реанімували, але дитина загинула

Лікарі застерігають, що діти, які мають вибірковість у їжі, не завжди отримують усі необхідні вітаміни та мікроелементи. Це може спричинити дефіцитні стани з різноманітними клінічними проявами. Батькам необхідно мати це на увазі.

Зараз Ксенія та Кирило почуваються добре. Вони працюють із психологом та навчаються їсти різні продукти, а також почали відвідувати дитячий садок.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus