У водоймах Волині гине риба: через браконьєрство чи проблеми довкілля?
![](/resize/450x303/r/files/news/2020/05-04/291581/chebenji.png)
Нещодавно в урочищі Чебені Рожищенського району місцеві рибалки виявили у воді кілька мертвих рибин. Люди неабияк схвильовані цим фактом, адже зараз – період нересту. Про це йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».
Чебені – один із мальовничих куточків Волині. Це місце дуже полюбляють рибалки. Однак не всі дотримуються правил риболовлі та рибалять браконьєрським способом, незважаючи навіть на те, що саме зараз у риби період нересту, який триватиме до кінця червня. Такої ситуації на водоймі ніколи не було, розповідають рибалки.
«Кілька днів тому знайомі знайшли мертвих самок судака, – каже місцевий рибалка Леонід. – Один з них розпоров рибину – забита ікрою, оце якраз у перших числах травня мали судак і лящ нереститися».
За однією з версій, рибу знищили саме браконьєри. Місцеві жителі припускають, що вони рибалили на електровудку.
«Було багато версій, що риба загинула від отрути. Не може так бути, п’ять судаків і два коропи не могли потруїтися, а решта риби – ні, було б масове отруєння, – переконаний Леонід. – Найімовірніше, це електровудочники вдарили струмом».
Рибу, яку знайшли у водоймі, утилізували.
«Можливо, причина загибелі риби в тому, що їй немає куди скидати ікру, вона її в собі притримує і йде інтоксикація, а можливо, річ у температурі води, – припускає головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Волинський рибоохоронний патруль» Віталій Костюк. – Ви самі бачили, який був квітень».
Рівень води в Чебенях стрімко знизився. Для того аби врятувати рибу, яка ще залишилась у водоймі, працівники рибоохорони разом з місцевими рибалками самотужки готують спеціальне пристосування.«В’яжемо такий віник, бажано хвойний, бо хвоя – природний антисептик, тож і ікра краще дозріває. Ставимо вантаж, щоб того віника хвиля не носила, і поплавок, який тримається на такому рівні, де прогрівається вода. Ікра на такій конструкції тримається», – пояснюють чоловіки.
Віталій Костюк підтверджує: метод справді дієвий, надто в нинішнє маловоддя.
Нині водойми Волині – у критичному стані. Вчені стверджують: якщо не берегти річки, озера та ставки, то вже незабаром у них може зникнути риба. Працівники рибоохорони закликають рибалок та відпочивальників дбайливо ставитися до риби, яка готується до нересту, а про будь-які порушення повідомляти на гарячу лінію відомства або ж правоохоронців.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Чебені – один із мальовничих куточків Волині. Це місце дуже полюбляють рибалки. Однак не всі дотримуються правил риболовлі та рибалять браконьєрським способом, незважаючи навіть на те, що саме зараз у риби період нересту, який триватиме до кінця червня. Такої ситуації на водоймі ніколи не було, розповідають рибалки.
«Кілька днів тому знайомі знайшли мертвих самок судака, – каже місцевий рибалка Леонід. – Один з них розпоров рибину – забита ікрою, оце якраз у перших числах травня мали судак і лящ нереститися».
За однією з версій, рибу знищили саме браконьєри. Місцеві жителі припускають, що вони рибалили на електровудку.
«Було багато версій, що риба загинула від отрути. Не може так бути, п’ять судаків і два коропи не могли потруїтися, а решта риби – ні, було б масове отруєння, – переконаний Леонід. – Найімовірніше, це електровудочники вдарили струмом».
Рибу, яку знайшли у водоймі, утилізували.
«Можливо, причина загибелі риби в тому, що їй немає куди скидати ікру, вона її в собі притримує і йде інтоксикація, а можливо, річ у температурі води, – припускає головний державний інспектор відділу охорони водних біоресурсів «Волинський рибоохоронний патруль» Віталій Костюк. – Ви самі бачили, який був квітень».
Рівень води в Чебенях стрімко знизився. Для того аби врятувати рибу, яка ще залишилась у водоймі, працівники рибоохорони разом з місцевими рибалками самотужки готують спеціальне пристосування.«В’яжемо такий віник, бажано хвойний, бо хвоя – природний антисептик, тож і ікра краще дозріває. Ставимо вантаж, щоб того віника хвиля не носила, і поплавок, який тримається на такому рівні, де прогрівається вода. Ікра на такій конструкції тримається», – пояснюють чоловіки.
Віталій Костюк підтверджує: метод справді дієвий, надто в нинішнє маловоддя.
Нині водойми Волині – у критичному стані. Вчені стверджують: якщо не берегти річки, озера та ставки, то вже незабаром у них може зникнути риба. Працівники рибоохорони закликають рибалок та відпочивальників дбайливо ставитися до риби, яка готується до нересту, а про будь-які порушення повідомляти на гарячу лінію відомства або ж правоохоронців.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Куди дешево полетіти на море з України?
Сьогодні 17:14
Сьогодні 17:14
Власників Telegram-каналів, які працюють в інтересах Росії, вносять до бази «Миротворець»
Сьогодні 16:57
Сьогодні 16:57
Бачили у Луцьку в квітні: розшукують 36-річного чоловіка
Сьогодні 16:24
Сьогодні 16:24
Зеленський зустрівся із волинськими підприємцями
Сьогодні 15:52
Сьогодні 15:52
У Луцьку попрощалися з Героєм Михайлом Кузьмою
Сьогодні 15:19
Сьогодні 15:19
Ковельська громада віддала останню шану Герою Юрію Семенюку
Сьогодні 14:46
Сьогодні 14:46
Знову пішов з дому: на Волині розшукують пенсіонера
Сьогодні 14:30
Сьогодні 14:30
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.