USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

У Верховній Раді запропонували нову схему розмитнення автомобілів

17 Лютого 2022 21:53
У Верховній Раді з’явився законопроєкт № 7040, який пропонує підвищити акциз для елітних автомобілів, що ввозяться.

Окрім того, документом пропонується дозволити певним категоріям осіб з інвалідністю, які перебувають на черзі для отримання безплатного автомобіля, втративши місце у цій черзі, розмитнити «соціальний» легковик без сплати акцизу та ПДВ. Водночас є низка «запобіжників», як-то заборона продажу на п’ять років та деякі інші, інформує ТСН.

Крім того, від оподаткування пропонують звільнити ввезення пожежних автомобілів, які оплачуються за рахунок коштів місцевих бюджетів або юридичних осіб. Також пропонується знизити ставки ввізного мита з 5% до 0% на пожежні авто з витягом або сходами та з 10% до 0% – на інші пожежні авто.

Автори ініціативи пропонують розмитнювати автобуси за чинними правилами, лише без застосування коефіцієнта х50 для акцизу, який нараховується на такий транспорт віком понад 8 років. Подібна пропозиція є й щодо вантажівок – скасувати підвищувальні коефіцієнти на акциз, х40 та х50, які зараз застосовуються для ТЗ віком понад 5 та 8 років відповідно. Крім цього, до 1.01.2025 року вантажні авто пропонують реєструвати з будь-яким стандартом «Євро» (зараз потрібна відповідність «Євро-5»).

Не обійшлося і без пропозицій щодо перегляду принципів розмитнення легковиків. Їх пропонують розділити на три групи. Перша з них – «соціальні», це такі, що мають об’єм циліндрів до трьох літрів якщо мотор бензиновий, та до 2,5 літрів якщо дизельний, а їхня середньоринкова вартість не перевищує 65 мінімальних зарплат (близько $15 000). Для них коефіцієнт віку у формулі акцизу пропонують встановити рівний одиниці. Мито та ПДВ залишаються без змін.

Наступна категорія – «елітні автомобілі». До таких пропонують зараховувати усі легковики, які в середньому на ринку коштують понад 375 мінімалок, що становить близько $85 000. Для них акциз пропонують встановити на рівні 50% від цієї середньоринкової вартості. Водночас мито та ПДВ, звісно, залишаються в силі. Відповідно усі інші машини, які не потрапляють до однієї чи другої групи, вважатимуться звичайними легковиками, а їхнє розмитнення відбуватиметься за тими ж принципами, що діють зараз.

У документі наводяться такі приклади: на сьогоднішній день вартість розмитнення Volkswagen Passat 2003 року становить 2 800 євро. Тоді як Bentley Bentayga 2019 року можна розмитнити за 1 200 євро.

Наразі відповідний законопроєкт переданий на розгляд. Якщо його ухвалять, то набути чинності він може від 1 січня 2023 року.

Як ми писали, з 9 лютого в Україні більше не можна розмитнити автомобілі на європейській реєстрації за пільговим тарифом.

Нагадаємо, 15 червня 2021 року в Україні почали діяти пільги на розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією. Особливі умови для будуть доступні для авто, які були ввезені до кінця 2020 року.

1 січня 2022 року набув чинності «ресурсний» закон № 1914-IX, який передбачає зміни в процедурі митного оформлення автомобілів на єврономерах
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Kika Показати IP 18 Лютого 2022 00:03
Всi пересядемо на пожежнi автомобiлi…!!!!
Alex Показати IP 18 Лютого 2022 06:30
І середня вартість знову визначається митником, дав 100$ - менша вартість, не дав - плати мито максимум. Розмитнення має бути прозорим для всіх авто, і нараховуватись так наприклад : Об’єм двигуна Маса авто Рік випуску І звичайна формула визначення мита спираючись на ці дані. І тоді зникне це б****во яке зараз робиться з розмитненнням ( накрути пробіг буде дешевше, поміняй ціну буде дешевше, їдь на ту «ФІРМУ « фірму буде дешевше) .
Вася Показати IP 18 Лютого 2022 09:28
Всюди мутки і чорний кеш... Покажіть мені бентайгу, яку розмитнити за 1200 євро

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus