USD 42.50 42.80
  • USD 42.50 42.80
  • EUR 42.60 42.90
  • PLN 10.20 10.40

У центрі Луцька показали виставу під відкритим небом про доньку Анни Київської. Фото

8 Вересня 2019 10:28
На Театральному майдані міста презентували історично-міфологічний мультимедійний перформанс «Едігна. Донька Анни Київської і Генріха І».

Вистава за участю зірок Київського національного академічного Молодого театру стала ще одним подарунком лучанам до Дня народження рідного міста.

Художньому дійству передувала зустріч журналістів із усіма причетними до непересічної мистецької події.
Секретар луцької міськради, виконувач обов’язків міського голови Григорій Пустовіт підкреслив, що вистава нагадує про славну історію Луцька та необхідність її культивації і вивчення. День народження міста, наголосив Григорій Пустовіт, цього року перегукується зі славетною датою – 590-річчям з’їзду європейських монархів.

Сьогодні у Луцьку є тенденція зростання інтересу до історії, коли молодь не просто цікавиться, але й сама організовує різноманітні заходи. І, в такому контексті, історія княжни Анни та її доньки Едігни, історія поневірянь та боротьби – надзвичайно актуальна. Григорій Пустовіт подякував усьому творчому колективу за вишуканий подарунок лучанам.
Режисер постановки Федір Баландін, своєю чергою, відзначив, що презентація вистави у Луцьку, до речі, вперше за межами Києва, стала можливою завдяки сприянню Луцької міської ради.

Виконавиця ролі королеви Анни заслужена артистка України Ірма Вітовська також привітала лучан зі святом. Актриса розповіла, що ідея творчого проекту виникла минулого року. 2018-й був оголошений ООН роком гендерної рівності, тож Міністерство закордонних справ України запропонувало створити мистецький проект, який би стосувався цієї проблеми. Історія двох ключових героїнь п’єси – Едігни та Анни, у часи максимальної гендерної консервативності демонструє можливості для жінок визначати власне життя, керувати та здійснювати реформи – ламати усталені стереотипи. Відзначила Ірма Вітовська і стилістику тексту п’єси. Її автору – Олександру Ірванцю вдалося витримати характерний стиль, який нагадує твори менестрелів.
Образ княжни Едігни на сцені уособила Анастасія Блажчук, яка розповіла про історичні паралелі подій вистави із сьогоденням та подякувала усім, хто був причетний до її створення. Особливо Анастасія відзначила музику композитора Івана Небесного, яка є невід’ємним елементом перформансу.
Художнє дійство розпочалося із вітальних слів режисера постановки Федора Баландіна. Затим лучан привітав радник міського голови Ігор Поліщук, побажавши усім розвитку та успішності.
Після цього він, разом із очільницею управління туризму та промоції міста Катериною Теліпською продемонстрували глядачам подарунок від акторів – пам’ятник Анні Київський. Ідентичні скульптури знаходяться у Києві, Кракові, Парижі та Джакарті.
Затим перед глядачами розгорнулася трагічна історія самовизначення молодої княжни Едігни – доньки Анни Ярославни. Одна із версій її життя розповідає, що у 19 років дівчина втекла з палацу, сподіваючись дістатися до Києва. Однак цього не сталося, оскільки Едігна побачивши віщий сон, залишилася жити відлюдницею у лісі. Там їй відкрилися пророчий дар та дар зцілення. Про її приналежність до королівського роду стало відомо лише після смерті. У 1600 році римо-католицька церква проголосила Святу Едігну – блаженною.
Вражаючі образи Едігни та Анни, були розкриті лише двома актрисами. Хоча дійових осіб на сцені було значно більше, адже вони з’являлися у вигляді анімації на екрані. Їх «голосами» стали такі відомі українські діячі культури та мистецтва як Євген Нищук, Остап Ступка, Федір Стригун і Тарас Компаніченко.
Завершився перформанс появою на сцені головних дійових осіб постановки, які ще раз привітали лучан зі святом та подякували за теплий прийом.
Фото Олександра Дурманенка
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus