USD 42.70 43.10
  • USD 42.70 43.10
  • EUR 42.85 43.15
  • PLN 10.26 10.44

У трьох областях України викрили схеми підробки документів про інвалідність через МСЕК

19 Листопада 2024 22:54
У трьох областях України правоохоронці викрили посадовців МСЕК і медустанов, які, за версією слідства, були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації.

Про це повідомляють у Офісі Генпрокурора, пише Бабель.

У Львові правоохоронці повідомили про підозру чотирьом лікарям однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій. Слідство зʼясувало, що вони підробляли медичну документацію так, щоб чоловіки призовного віку могли отримати інвалідність і уникнути мобілізації. Так з країни виїхало щонайменше п’ять чоловіків. Вартість «послуг» становила від $1 300.

У Київській області викрили двох лікарів районної лікарні, які за $12 тисяч, за даними слідства, запропонували чоловіку організувати вплив на членів МСЕК, щоб отримати групу інвалідності і уникнути мобілізації. Підозрювані медики розпочали фіктивне лікування пацієнта, але їх викрили правоохоронці, коли ті отримували €3 тисячі у вигляді хабаря.

В Одесі правоохоронці викрили злочинну групу з семи людей, до якої входили завідувач травматологічного відділення, лікар-невропатолог, посадовиця обласного центру МСЕК та четверо цивільних людей.

Лікарі виготовляли фальшиві медичні документи, які чоловіки призовного віку використовували, щоб уникнути мобілізації.

Читати ще: Зеленський підписав закон про реформу МСЕК. Що зміниться

А співробітниця МСЕК впливала на те, щоб комісія виносила позитивні рішення щодо інвалідностей. Сума винагороди за такі «послуги» коливалася від $4 500 до $6 тисяч.

Під час обшуків правоохоронці вилучили у підозрюваних речові докази, зокрема, фальшиві документи.

Всім фігурантам справ повідомили про підозри – статті варіюються залежно від причетності до протиправних схем. Йдеться про зловживання впливом, перешкоджання законній діяльності ЗСУ, сприяння у незаконному переправленні людей через кордон та видачу завідомо неправдивого офіційного документа.

Читати ще: Очільників МСЕК не допустять до роботи у новій системі лікарських комісій, – МОЗ

Учасникам схеми також мають обрати запобіжні заходи. Слідство триває.
Нагадаємо, 4 жовтня співробітники Державного бюро розслідувань викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяну Крупу та її сина Олександра, який обіймає керівну посаду у головному управлінні Пенсійного фонду України у Хмельницькій області, на незаконному збагачені.

Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже 6 мільйонів доларів США, брендові прикраси та коштовності. Також родині топчиновників належать 30 об’єктів нерухомості, 9 автівок, нерухоме майно за кордоном тощо. Керівниця МСЕК хотіла позбутися частини грошей – викинула у вікно дві сумки з $500 тисячами.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження щодо незаконного оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути військової служби. У робочому кабінеті жінки виявили підроблені документи з переліком людей та фіктивними діагнозами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus