USD 40.90 41.30
  • USD 40.90 41.30
  • EUR 41.15 41.50
  • PLN 10.40 10.55

У Шацькому районі запрацює ще один екологічний пост

20 Травня 2018 14:24
У Шацькому районі діятимуть два екологічні пости (торік був один), які обладнають автоматами європейського зразка, інформує Район.Шацьк.

Про це повідомила Марія Христецька, директорка Шацького національного природного парку, під час наради з власниками і комендантами баз відпочинку урочища Гряда.

Незабаром розпочне свою роботу екологічний пост «Венське», що в період літнього відпочинку діє при в’їзді у Шацький національний природний парк, а також ще один, який функціонуватиме зі сторони Білорусі (біля бази відпочинку «Медик»). Там відпочивальники будуть здійснювати плату за в'їзд на територію Шацького національного природного парку.

Зі слів Марії Володимирівни, розмір проплати буде такий самий, як минулого року. Тобто перебування однієї людини за день коштуватиме 5 грн., за мотоцикл доведеться викласти 15 грн., легковий автомобіль – 20, мікроавтобус – 30, автобус, вантажний автомобіль – 40. Власники баз повинні будуть перерахувати плату за відвідування Шацького НПП – 4 грн. за людину на добу. Відповідно відпочивальники, що придбали путівку на базу, звільнятимуться від плати за в'їзд, однак за авто платитимуть.

Екологічні пости цього року обіцяють обладнати автоматами європейського зразка для здійснення проплати. Відпочивальники після внесення коштів отримуватимуть квитанції, з якими мають перебувати на відпочинку. Якщо під час перевірки поліцією відвідувачі парку не пред'являть квитанцій, на них буде накладений штраф.

Також Марія Христецька відзначила, що на постах працюватимуть фахівці Шацького НПП, за порядком слідкуватимуть правоохоронці; крім того, на місцях будуть встановлені відеокамери.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 9
Ноунейм Показати IP 20 Травня 2018 15:03
Опять бабкі на пустом місці будуть збивать, хотя чо на пустом, наверно тій христецькій в карман.
Мавка і Лукаш Показати IP 20 Травня 2018 15:21
Перше: Надрукуйте розпорядчий документ місцевих органів влади. Друге: Надрукуйте кошторис, калькуляцію затрат, тобто як формується ціна. Третє: Озвучте, які контролюючі органи уповноважені вами на здійснення таких функцій. Четверте: Матеріали направимо в прокуратуру і суд. Оскільки, Податковий кодекс не передбачає такий вид платежів, то до вирішення цієї справи в суді - ніхто і нічого не повинен платити, бо і Конституція на стороні громадян. Так що проїзджайте і старий, і новий й ще новіший екологічний пост не зупиняючись на швидкості 90 км\год .Бо платити екологічний збір повинні суб'єкти підприємницької діяльності, які надають туристично-рекреаційні послуги, за які ми платимо немалі гроші ! Майже весь Шацьк, Світязь, Мельники, Пульмо, Гаївка та інші, експлуатуючи державні природні ресурси готівку кладуть собі в кишені, не платячи державі ні копійки ! Наведіть порядок !!!
По справедливості Показати IP 20 Травня 2018 18:44
Треба поставити аналогічні екологічні пости перед Ковелем, Володимиром, Нововолинськом, Луцьком, Львовом і Києвом та з кожного озерного знімати плату за в'їзд !
Нема на то ради Показати IP 20 Травня 2018 19:30
А якщо людина їде влаштовуватися на приватну садибу без попередньої домовленості, не знаючи яка буде погода, невідомо на який термін - то з якого розрахунку їй сплачувати той оброк ? Або пробув день і зарядили дощі, я сів і поїхав - ті опришки з великої дороги повернуть гроші за невикористаний відпочинок ? А який документ я маю пред'явити поліцаям в Шацьку, якщо ніхто із здавачів житла ніяких квитанцій чи рахунків не вміє і не хоче виписувати. Вони вміють тільки гроші готівкою брати. Скажу поліцаю - їдемо я покажу, де я житло винаймаю. Тоді він мусить скласти протокол на бабцю - олігарха. Бабцю з перестраху кондрашка вхопить, а поліцая - шляк трафить, бо та бабця виявиться його рідною бабцею. Конфлікт інтересів, панове, корупція ! Треба з Шацька робити сінгапурське економічне чудо, але за умови, що когось з найближчих до влади, якщо не посадити, то хоч би поганою мітлою гнати треба буде !
Шацький Показати IP 20 Травня 2018 19:52
Це все Бред!!! Ті всілякі збори мають платити місцеві, які здають житло! Чим більше ліжко-місць тим більше заплати в сільський чи який там бюджет. І буде все окей!)))
Петрук Анатолій Показати IP 21 Травня 2018 00:00
А ще траба брати плату за в'їзд в Карпати до морів,лісів,річок,озер,міст і сіл.Екологію потрібно берегти оберігати всюди. А ще за життя в Україні. Не заплатив - штраф. Не дожив-гроші Вам повернуть. Хай живе - "екологія"!
Вік Показати IP 21 Травня 2018 11:58
За що брати гроші???? за те що навіть туалетів немає на жодному з озер !!!??? і люди заси*ають ліс! отак вони про екологію переймається? Чи вони вважають що це добриво?) Хай напишуть хоч раз куди йдуть оті гроші!!!
Ксю Показати IP 21 Травня 2018 12:40
"Якщо під час перевірки поліцією відвідувачі парку не пред'являть квитанцій, на них буде накладений штраф" - Всмислі??? За шо штраф? по якій статті? вони мають право? А якщо я в гостях? то якого милого маю їм щось платити?
Читач Показати IP 22 Травня 2018 01:49
Знову солов'ї-розбійники виходять на дорогу... Цікаво, чи пройшов державну реєстрацію наказ директора парку про встановлення плати за відвідування Шацього НПП(http://shpark.com.ua/DOC/nakaz_plata_za_vidviduvannia.pdf)? Судячи із самого наказу- ні. А чи мають право працівники служби державної охорони природно-заповідного фонду України перекривати дороги які не належать парку та брати якусь там плату.(http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1127-2000-%D0%BF0)? згідно положення - ні Оскільки Шацький національний парк є природно-заповідним фондом загальнодержавного значення то у відповіднодо ст. 47 ЗУ Про природно-заповідний фонд України (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2456-12/print1511094849864359) , плата за його відвідування може встановлюватися адміністрацією парку лише за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища. Судячи з наказу - такого погодження не було! А що стосується посилання в наказі директора парку(http://shpark.com.ua/DOC/nakaz_plata_za_vidviduvannia.pdf) на Постанову КМ України № 1913 (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1913-2000-%D0%BF/print1510861099159547), як на підставу встановлення оплати за відвідування парку - то це взагалі абурд, так як ця Постанова не передбачає такої оплати взагалі. Згідно п.7.6 та 10.1. «Положення про Шацький національний природний парк»(http://shpark.com.ua/DOC/POLOZHENNIA_scan_original.pdf) то адміністрація Шацького НПП дійсно має право встановлювати плату за відвідування території (тільки не зазначено якої) у встаноленому законодавством порядку( тобто за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища - тим органом, наказом якого затверджене Положення про Шацький НПП). Цікаво, чому це адміністрація Парку не хоче виставити свої блок-пости по збору екологічного збору на всіх дорогах, що ведуть до НПП? Екологічний збір взагалі то повинні сплачувати бази, санаторії та особи, які надають послуги по організації відпочинку. А як бути тим, що їдуть в гості до знайомих???? А як бути з тим, що відповідно до: - ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону. (А не відповідно до наказу директора парку) Ст. 33 КУ кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання( втому числі і тимчасового) За користування дорогами ми платимо дорожній збір, який закладено в ціну бензину.... То хто може обмежити свободу пересування та проїзд дорогою та й ще брати за це ще додаткову плату? І так можна продовжувати ще багато.... Я розумію плату за послуги в реакриаційних пунктах, продаж дозволів на риболовлю, та за інші послуги, що можуть надаватись. Але вимагання плати за відвідування населеного пункту та купання в озері - це вже занадто....