USD 41.35 41.65
  • USD 41.35 41.65
  • EUR 41.50 41.80
  • PLN 10.05 10.24

У Рожищі попрощалися з «Народним героєм України» Павлом Чайкою

2 Жовтня 2024 21:15
У Рожищі провели в останню путь «Народного героя України» Павла Чайку. Він загинув 29 вересня в аварії: його мотоцикл в’їхав у машину на дорозі поблизу селища Торчин.

Як розповів Суспільному командир загиблого військового Сергій Сас, воїн боронив країну з перших днів російсько-української війни, з березня 2014-го. Пройшов найгарячіші точки на лінії фронту: воював під Червоним Лиманом, Зеленопіллям, обороняв Донецький аеропорт, брав участь у боях за Дебальцеве.

Останні роки Павло жив у Києві, служив у теробороні.

«Створив добровольче формування, вступив до нього і зустрічав ворога на підступах до нашої столиці. Найкращий воїн, якого я знав, справжній патріот України», – каже командир Сергій Сас.
В останню путь воїна провели з рідної хати в Рожищі, де живуть його батьки.

Читати ще: «Багато наших операцій продавали», – волинський боєць Павло Чайка

За внесок в оборону держави боєць отримав звання почесного громадянина рідного міста, каже Рожищенський міський голова В’ячеслав Поліщук. Також Павло Чайка був повним кавалером ордену «За мужність».
Попрощатися з капітаном Павлом Чайкою приїхали його побратими з різних підрозділів – представники добровольчих формувань та Збройних Сил.
З останніх справ великих, які він встиг зробити, – це інтерактивний тир, в якому навчили понад 5 000 військовослужбовців ЗСУ та інших підрозділів сил безпеки і оборони, каже товариш Павла Іван.

«Створив полігон – це його дітище. Полігон ми зробили цивільний, але туди приїздять військовослужбовці, яким ми допомагаємо в різних напрямках. Павло Миколайович був директором», – додає Іван.
Пліч-о-пліч, говорить побратим Сергій Стратічук, який пережив російський полон, вони прослужили у 79-ій десантно-штурмовій бригаді.

Читати ще: «Багато хто поїхав на схід, щоб прийти до влади», – герой АТО з Волині

«Я б хотів, щоб всі командири були такими, як був Павло. Я не пам’ятаю моментів, коли в нас був вільний час і ми могли просто полежати. Ставши офіцером, я вже свій підлеглий особовий склад виховував так, як мене виховував Павло. Для мене він був, є і буде прикладом», – каже Сергій Стратічук.
У центрі Рожища містяни на колінах зустріли траурний кортеж із тілом Героя. Біля пам’ятного знака «Борцям за волю та незалежність України» відбулася громадська панахида.

Жалобна хода рушила до церкви Архистратига Михаїла, де відспівали Павла. Смертельна аварія обірвала його життя у 36-річному віці. У нього залишилася дружина, батьки та сестра. Спочиватиме Народний Герой України на Алеї Слави рожищенського цвинтаря.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus