USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.25 10.40

У родині кожної є військовий: як у громаді на Волині ґаздині готують страви для захисників

2 Грудня 2024 21:36
Перші та другі страви у спеціальних упаковках, енергетичні напої та солодощі виготовляють для захисників «Турійські ґаздині». Рік тому волинянки об’єдналися на волонтерській кухні й тепер щодня відправляють продукти на передову.

За словами волонтерки Оксани Болкуневич, «Турійські ґаздині» збираються щобудня з 8 до 18 години, пише Суспільне.

«Загалом ходять старші дівчата. Вони відкладають своє життя на післязавтра. В них нема часу думати про себе, вони думають про наших захисників», – каже Оксана Болкуневич.
«Після голубців їм сниться дім»

Головна господиня волонтерської кухні – так називає себе пані Ольга, замішує фарш для голубців. Каже, що їх дуже полюбляють військові.
«Часто їх нам замовляють, бо після голубців їм сниться дім. Просять перші страви, то готуємо борщики, супчики, розсольник. Просять квасолю – білок, вона енергетична. В нас немає головних. Ми всі працюємо, підтримуючи й доповнюючи один одного», – говорить волонтерка Ольга.

Читати ще: Борщі, супи та різноманітні каші: «Файні ґаздині» передали з Волині понад 30 тисяч сухих страв військовим

Таїсія Кантерук робить для бійців енергетичний набір, у який входить лимон, імбир та мед.

«Джинджер» – ми його так назвали, помічний від застуди. Бистро робиться, кип’яточком хлопцям заварили: і добре, і корисно, – каже волонтерка. – Розумієш, що робиш якусь потрібну справу. Час проходить бистріше і веселіше, бо зайнятий».
У родині кожної волонтерки є військовий

Працюють волонтери у старому приміщенні ресторану, яке їм виділила місцева райспоживспілка, розповідає волонтерка Оксана. Її чоловік на війні з 2014-го.

«Я почала їздити з 2022 року на фронт. Робила зі своїми друзями, дівчата, з якими тут знайшлися, ліпили вареники, багато передавали. Але реторт-пакетами зайнялися рік тому, – говорить Оксана Болкуневич. – Донатами помагають прості люди, матері загиблих, дружини».

Читати ще: У Луцьку за понад рік волонтери виготовили понад 40 тисяч «Волинських сухпайків»

Зі слів волонтерки, загалом на кухні працюють 30 жінок, більшість із них приїздять із навколишніх сіл, в родині у кожної є військовий.

«За день ми можемо зробити 600-700 голубців. Чоловік рік вже вдома. З початку повномасштабного мобілізувався. рік був на сході – під Харковом, Донецьком. Потім так сталося, що він став обмежено придатним», – розповідає волонтерка Антоніна Малашевська.
«Турійські ґаздині» роблять щодня відправки

Готові страви «Турійські ґаздині» запаковують в реторт-пакети – спеціальні харчові упаковки, що складаються з кількох ламінованих шарів та витримують високу температуру при стерилізації.
«Те, що ми робимо, я вважаю, що немає ніякого значення в порівнянні, що роблять хлопці. Відважуємо відповідну кількість, щоб не лопнув в автоклаві пакет, а тоді трошечки водички», – говорить волонтерка Тетяна Романюк.
Готові страви у таких пакетах, за словами Оксани Болкуневич, можуть зберігатися протягом 12 місяців.

Читати ще: Колківські борщі: як об'єдналася громада на Волині, щоб готувати для військових

«Харчування і їжа в реторт-пакетах, яка може допомогти вижити на нулі, – це зовсім дві різні страви. В нас дуже великий асортимент: чанахи, супи із фрикадельками, борщі мамині, різні види каш з м’ясом. Термін придатності – рік, але на фронті воно зазвичай живе пару днів, тому що хлопці його з’їдають», – говорить волонтерка.
З її слів, продукти на передову відправляють щодня. Каже: крім основних страв, для бійців обов’язково передають солодощі з оберегами від дітей. Також «Турійські ґаздині» щомісяця проводять ярмарки, на яких збирають кошти на потреби військових.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus