USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 41.30 41.60
  • PLN 10.35 10.50

У Раді пропонують зменшити навантаження на викладачів

20 Серпня 2023 22:33
У Верховній Раді зареєстрували два освітніх законопроєкти. В одному з них йдеться про те, щоб зменшити навчальне навантаження на викладачів. А у другому – про зменшення бюрократичних процесів у МОН.

Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий, пише УП.Життя.

У законопроєкті № 9600 йдеться про зменшення навчального навантаження викладачів із чинних 600 годин до 400-500 годин у рік. Кількість навантаження залежатиме від обсягу наукової роботи, яку виконують викладачі університетів.

«Така зміна наблизить нас до практики навантаження викладачів ЗВО у країнах ЄС, а також стимулюватиме наукову роботу в наших університетах.

У разі, якщо викладачі зосереджуються суто на навчальній роботі, справедливо буде кваліфікувати їх як педагогічних працівників і не вимагати імітувати наукову роботу. Як правило, це викладачі-практики, які надають студентам актуальні професійні знання, а також викладачі іноземних мов, яким необов’язково проводити наукові дослідження», – пояснив Лісовий.

Читати ще: Які зміни відбудуться в українській системі освіти: Лісовий розкрив деталі

У другому законопроєкті № 9601 йдеться про те, щоб наукові звання, які присвоїла вчена рада університету, отримували одразу, без погодження в Атестаційній колегії МОН.

«У разі ухвалення законопроєкту 9601 вчені звання будуть присвоювати безпосередньо заклади своїм співробітникам, а інші заклади (за потреби) зможуть визнавати ці звання. Без втручання міністерства», – каже міністр.

Читати ще: В Україні 63% громадян не підтримують дистанційне навчання

У цьому законопроєкті також передбачена зміна щодо ліцензування освітньої діяльності. Нею займатиметься Державна служба якості освіти, а не МОН.

Лісовий зазначає, що такий розподіл повноважень відповідає вимогам Державної антикорупційної програми: орган, що встановлює вимоги до ліцензування, не може їх контролювати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Коля Показати IP 20 Серпня 2023 22:51
Викладачів ще треба перевіряти. А то їх багато в розумних то мало.
Даль Банко Показати IP 20 Серпня 2023 22:53
один з методів як і викладачів погнати в окопи
Сірий Показати IP 23 Серпня 2023 16:54
А що у викладачів привілеї? Скільки молоді в армію не беруть,за кордон не випускають.трудяги перевтомились.
Василь Показати IP 25 Серпня 2023 07:15
Потрібно розділити наукову і педагогічну діяльність викладачів ВУЗів! Якщо викладач гарно пояснює матеріал студентам і не займається науковою роботою, то він насправді приносить більше користі ніж той, який написав купу наукових статей!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus