USD 41.50 41.95
  • USD 41.50 41.95
  • EUR 41.65 42.00
  • PLN 10.50 10.70

У Німеччині виявили новий вид людиноподібних мавп

13 Червня 2024 00:18
Найменшу з відомих людиноподібних мавп, яка жила 11 млн років тому, знайшли в Німеччині.

Про це повідомляє The Guardian.

Істота, яку назвали Buronius manfredschmidi, важила всього 10 кг і була розміром з людське немовля. Виявлений вид належить до родини предків, яка дала початок сучасним людям, горилам і шимпанзе.

Дослідники вивчили часткові залишки двох зубів і однієї колінної чашечки, розмір і форма яких свідчать про те, що істота вміла лазити по деревах. Також тонка емаль і легкі потертості на зубах вказують на те, що вона харчувалася м’якими фруктами і листям.

Читати ще: Не тільки люди так вміють: вчені дослідили, як мавпи кепкують одне з одного

Крім того, вчених здивував той факт, що крихітна мавпа ділила своє середовище проживання з іншим набагато більшим видом, останки якого також раніше були знайдені в Баварії – Danuvius guggenmosi.

Відмінності у способі життя, ймовірно, дозволяли цим двом видам ділити середовище проживання, не конкуруючи за ресурси, подібно до сучасних гібонів та орангутангів на Борнео та Суматрі.

Дослідники не мають остаточної відповіді, чому Buronias manfredschmidi були набагато меншими за інших гомінідів. Згідно з однією з теорій, ці істоти відрізнялися розміром, щоб зайняти екологічну нішу, відмінну від своїх більших родичів. Або ж вони були представниками більш давньої версії людиноподібних мавп.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus