USD 42.80 43.20
  • USD 42.80 43.20
  • EUR 42.80 43.10
  • PLN 10.25 10.40

У Нідерландах затримали російського інженера, який шпигував за компаніями-виробниками чипів

9 Грудня 2024 12:01
Правоохоронці Нідерландів затримали росіянина, який працював у компаніях з виробництва літографічного обладнання ASML і Mapper Lithography.

Про це повідомляє NU, передає Укрінформ.

Зазначається, що 43-річний російський інженер, підозрюваний у шпигунстві в компаніях-виробниках чипів ASML і Mapper, перебуває під вартою. У понеділок він має постати перед судом у Роттердамі.

Кілька днів тому міністр з питань міграції та надання притулку Маржолейн Фабер прийняла рішення заборонити росіянину в’їзд у Нідерланди на двадцять років. Відомо, що заборона була прийнята на підставі імміграційного законодавства і є окремою від кримінальної справи проти росіянина. Така заборона вводиться лише у разі загрози національній безпеці, зазначає видання.

Росіянин працював у компаніях з виробництва літографічного обладнання ASML і Mapper Lithography. Згідно з інформацією Nieuwsuur, 43-річного чоловіка підозрюють у крадіжці протягом кількох років документів, таких як посібники зі створення мікросхем, та передачі їх Росії на порушення санкційного режиму, запровадженого ЄС.

Читати ще: Мала позивний 007 і шпигувала під виглядом волонтерки: агентка ФСБ отримала 15 років тюрми

За вкрадені комерційні таємниці росіянин міг отримати кілька десятків тисяч євро.

Крім того, він встиг попрацювати в NXP, який також є великим виробником мікросхем у Нідерландах.

Інженер здобув освіту в РФ і працював у російських технологічних компаніях. У Нідерланди він приїхав у 2015 році, працював у делфтському стартапі Mapper Lithography. Через три роки Mapper збанкрутував, і його поглинула компанія ASML.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus