USD 40.60 40.95
  • USD 40.60 40.95
  • EUR 45.00 45.50
  • PLN 3.30 4.00

«У магазині – дороге, а від людей беруть дешево»: волинські фермери розповіли, чи вигідно здавати молоко

31 Березня 2025 07:44
На Волині велику рогату худобу утримують в 41 сімейному фермерському господарстві. Ці сільгоспвиробники не впливають на загальну тенденцію ціноутворення на молочну продукцію.

Про це розповів Суспільному керівник обласного департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко.

Петро Бруско із села Хрипськ Шацької громади тримає 38 голів великої рогатої худоби і восьмеро телят. З його слів, це єдина сімейна ферма у громаді. Її Петро започаткував у 2015 році.

За здане на молокозавод молоко фермер отримує щомісячно орієнтовно 19 тисяч гривень. За ці гроші, каже, й виживає родина.
«На мою думку, є люди, які тримали б по три-чотири корови і не їхали до Польщі, якщо б держава трішечки допомагала. У мене беруть молоко по 12 гривень, а в людей по 11, мені доплачують за те, що в мене воно вже охолоджене», – розповідає чоловік.

Щоденна праця на фермі важка, каже дружина фермера Тетяна.
«Спочатку двома апаратами, а потім ще й руками перевіряємо, чи є молоко. Зараз доїться лише 15 корів, то ми за день надоюємо десь 80 літрів. Коли 10, коли 15 літрів собі залишаю, а решту здаємо. Хотілося б, щоб дорожче молоко було, бо дешеве. У магазині – дороге, а від людей беруть дешево», – зітхає жінка.

Читати ще: За рік – 90 тисяч літрів молока: як працює сімейна ферма на Волині

Щоранку на сімейну ферму по молоко приїжджає водій Микола Ткачук. Чоловік кермує молоковозом із 1985-го. За 40 років роботи зараз, каже, молока від людей збирає найменше, бо всі виїжджають в Польщу на сезонні роботи, корів тримати ніхто не хоче.
Зі слів фермера, корова приносить прибуток лише пів року: два місяці вона на отелі, три з половиною місяці телят годує молоком.

«У європейських державах є якісь доплати за літр молока, у нас такого немає. Як може так бути, коли кефір коштує до 50 гривень, а натуральне молоко, яке в мене забирають, 12 гривень», – обурюється Петро Бруско.
У волинських сільськогосподарських підприємствах на початок 2025 року утримували майже 43 тисячі голів великої рогатої худоби, з них 17 з половиною тисяч голів корів, розповів керівник обласного департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко.
«На сьогодні у молочній галузі є непогана економіка. І підприємства намагаються нарощувати. Цього року Міністерством передбачено дотацію на закупівлю племінних тварин і частково на відшкодування будівництва», – каже Юрій Юрченко.

Читати ще: На Волині здорожчали молоко та сир. Як змінилися ціни

З його слів, у департаменті працюють, аби кожен власник сімейного фермерського господарства мав доступ до технологій, генетичного матеріалу, з яким працює, і знань.

За інформацією начальниці відділу реєстрації цін управління статистики в області Ольги Луковської, торік на споживчому ринку області ціни на молоко зросли майже на 22%, ця тенденція збереглася й цьогоріч. Протягом січня-лютого поточного року ціни на молоко загалом зросли на 3,8%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 2
Ахванасій Показати IP 31 Березня 2025 12:44
Своїм шляхом...А класна машинка молоко возить.Де взяли?
до хитродупого до Ахванасій Показати IP 1 Квітня 2025 23:05
в тому місці де тебе жаба задвила

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus