USD 42.55 42.85
  • USD 42.55 42.85
  • EUR 42.50 42.85
  • PLN 10.20 10.40

У Луцьку зберігається макет Маріупольського драмтеатру. Фото

25 Жовтня 2024 15:38
Волинському краєзнавчому музею передали макет Маріупольського драматичного театру. Унікальний експонат, який доповнив виставку «Україна. Війна за незалежність», дістався від ГО «Історія в руках».

Громадська організація має на меті створити макети українських закладів культури, освіти і релігії, які стали символом злочину проти людяності, що його скоїла Росія у повномасштабній війні проти України. Макет Маріупольського драмтеатру, внаслідок удару по якому в березні 2022 року загинуло близько 600 людей, а щонайменше 400 отримали поранення, став першою розробкою.
Як розповіла старша наукова співробітниця відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Марія Філонюк, експонат тематично підійшов до виставки, яка діє з травня 2022 року та ілюструє події повномасштабної війни, «Україна. Війна за незалежність».
«Збирати експонати ми почали фактично з першого дня великої війни, тому що мали уже досвід того, зокрема Помаранчевої Революції, пізніше Революції Гідності, що треба це робити швидко, аби їх не втратити і показати фактично якусь важливу подію із самого першого дня. Ми сподівалися на те, що ця війна швидко закінчиться, і хотілося цього дуже, але й розуміли, що колись її доведеться показувати. Оскільки ми є музей, то показувати її перш за все експонатами, тому почали евакуйовувати найцінніше, що було в музеї, і стали плести маскувальні сітки для того, щоб обмінювати їх на речі, на експонати у волонтерів. Перше, що до нас потрапило, – уламки військової техніки, яка їхала на Київ. Пізніше в Луцьку були акції на підтримку азовців, взагалі багато говорили про місто Маріуполь і все, що використовували на цих акціях, ми теж брали у музей», – пригадує, з чого розпочалася робота виставки, пані Марія.

У центрі експозиції – зображення двох діток, які ховаються в укритті від російських обстрілів. А навпроти закріплені плакати про теракт в Оленівці.
Макет Маріупольського драмтеатру, який став невід'ємною частиною виставки, експонують з жовтня, він зацікавив чимало відвідувачів.
Фото з архіву Волинського краєзнавчого музею
Фото з архіву Волинського краєзнавчого музею
«Коли до нас звернулася ГО «Історія в руках» із запитом прийняти макет до музею, звісно, ми погодилися, тому що він справді знайшов своє місце у нашій експозиції. Коли приходять діти, ми вимикаємо світло, щоб краще було видно, розповідаємо про цю трагедію, і таким наочним способом можна побачити її, уявити той драмтеатр, яким він був, якої величини, і говорити про те, що там сталося. Ще раз і ще раз повторюючи про величезні злочини, які вчиняла і вчиняє далі агресорка Росія проти не тільки українських військових, але й мирного населення», – розповідає Марія Філонюк.

Читати ще: Студент з Донеччини передав музею в Луцьку три мішки вишитих речей

Виставку «Україна. Війна за незалежність» розбирати не планують, зараз вона доповнюється все новими і новими експонатами.

Тож усіх охочих запрошують оглянути експозицію, побачити на власні очі макет Маріупольського драмтеатру та дізнатися більше про події російсько-української війни й злочини окупантів.

Христина КРОТ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus