USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30

У Луцьку відкрили астрономічну обсерваторію. Фото

10 Вересня 2020 18:17
10 вересня у Палаці учнівської молоді Луцька відбувся традиційний щорічний день відкритих дверей. Під час дійства гуртки та колективи, які діють у ПУМі, представили свою творчість усім охочим, аби батьки й діти змогли обрати саме те заняття, яке найбільше імпонує. А найголовнішою локацією свята стало урочисте відкриття астрономічної обсерваторії Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, повідомляє пресслужба Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

На зірки тут не дивилися майже 40 років. Обсерваторію відкрили 1978 року, а пропрацювала вона неповні два роки. Апаратура, яка тут колись була, давно застаріла, а деяка вийшла з ладу. Про відновлення обсерваторії говорили кілька років. Та дуже довго усе лишалося на рівні розмов.

А з вересня 2020 року завдяки допомозі Луцької міської ради та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» астрономічна обсерваторія отримала друге життя.
«Ми радіємо тому, що незважаючи на ситуацію в країні, з бюджетом, вдалося завершити цей проєкт, – сказав радник Луцького міського голови Ігор Поліщук. – Після понад тридцятирічного простою і непридатного для використання стану обсерваторія нарешті запрацювала. Наш обов’язок – створювати можливості для дітей, які прагнуть здобувати знання і ставати науковцями. Ми щиро сподіваємося, що після відкриття обсерваторії кількість школярів, охочих відвідувати гурток, збільшиться. Віримо, що хтось із них колись стане великим вченим».

Зауважимо, що на відновлення обсерваторії з міського бюджету було виділено 800 тисяч гривень.

Також Ігор Поліщук подякував Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за подароване обсерваторії обладнання.
«Сьогодні дуже важлива подія, адже ми відкриваємо чи не єдину в Україні дитячу обсерваторію такого рівня, – зауважила заступниця голови правління Фонду Катерина Шкльода. – Незважаючи на карантин, нам вдалося це зробити. Коли Ігор Петрович Палиця побачив це приміщення, то пообіцяв відновити його. І виконав обіцянку. Ми доклали максимум зусиль, аби ця подія відбулася. Фонд виділив 223 тисячі гривень для того, аби закупити обладнання для обсерваторії».

За кошти Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» купили два потужні телескопи, надсучасний комп’ютер, завдяки якому можна досліджувати зоряне небо.
«У грудні 2018 року наш центр святкував 45-річчя, – розповів директор Луцького міського центру науково-технічної творчості учнівської молоді Ігор Данильчук. – Це дійство мало назву «Подорож у галактику Центрум-45». Кожна лабораторія, кожен кабінет – це була окрема заселена планета. І тільки одна астропланета не була заселена. Знайшлися люди, які допомогли відновити цю планету. Тож хочу щиро подякувати Ігорю Поліщуку, депутатському корпусу міськради, Фонду «Тільки разом» та його засновнику Ігорю Палиці. Усіх будемо раді бачити в обсерваторії. А наступного тижня розробимо графік її відвідування. Усі учні наших навчальних закладів зі своїми вчителями зможуть прийти і поспостерігати за небесними тілами».

Цього дня всі зацікавлені мали нагоду піднятися під купол обсерваторії та побачити, яка працюють надсучасні телескопи.
Звісно, карантинних правил ніхто не відміняв, тож відвідувачів запускали невеличкими групками, а при вході усім вимірювали температуру.
Перед входом до обсерваторії, як і годиться, керівник гуртка астрономів Вадим Костюк, який працюватиме і завідувачем лабораторії астрономічної лабораторії, в образі Зоряного Принца та десятикласник гімназії №18 Андрій Дударєв перерізали символічну стрічку.
По тому заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк та начальниця міського управління освіти Зіновія Лещенко запустили в небо зоряне послання від лучан.
«Я захоплююся астрономією з дев’ятого класу, – розповів Андрій Дударєв. – Раніше відвідував гурток астрономії у школі, але ми вчилися тільки за книжками. А тут – дуже круто! Можна все спробувати на практиці. У небі стільки всього невідомого, а так хочеться знати якомога більше».
«Можу сказати, що це – робота мрії, – не приховує захвату Вадим Костюк. – Я ще зі школи мріяв навчатися й працювати у сфері астрономії, навчався в Одеському національному університеті імені Мечникова на фізичному факультеті на кафедрі астрономії. Тут я маю нагоду працювати з телескопами, про які можна тільки мріяти. Думаю, на нас із вихованцями чекають неймовірні відкриття».

Із 15 вересня гурток астрономів запрацює на повну, тож стати його учасниками, аби пізнавати таємниці космосу, запрошують усіх охочих школярів. Обіцяють: буде мегацікаво!
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Ау Показати IP 10 Вересня 2020 21:44
Молодці
Луч Показати IP 11 Вересня 2020 07:37
Ніколи не розумів це совковий підхід, всілякі відкриття дороги, освітлення, школи і. т. д.
!!!! до Луч Показати IP 11 Вересня 2020 10:12
Якщо нема поняття-.то й не буде!
Анонім Показати IP 11 Вересня 2020 10:37
Весело буде, коли в явиться, що обсерваторіЯ не зможе нормально функціонувати через світлове забруднення.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus