У Луцьку презентували дитячу абетку шрифтом Рутенія
![](/resize/450x253/r/files/news/2023/07-12/364640/a3.jpg)
У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва авторка Ірина Рудика, яка має псевдо Інґі Ґерда презентувала книгу – «Смачненька абетка». За словами авторки, видання написане шрифтом Рутенія.
Книга «Смачна абетка» вийшла накладом 500 примірників, повідомляє Суспільне Волині.
«Я називаю це Всеукраїнським проєктом. Вийшла у світ перша в Україні дитяча і взагалі художня книга, яка від самого початку і до кінця надрукована повністю Рутенією», – говорить авторка.«Шрифт Рутенія – це давній шрифт, наша абетка справжня українська», – пояснює Інґі Ґерда. З її слів, у книзі вона намагалася показати, як графічно виглядає справжня українська мова.«Мені допомогли сам Василь Якович Чебаник (автор шрифту Рутенія – ред.), лауреат Шевченківської премії, він власноруч створив навіть напис на палітурку», – говорить письменниця.Примірник абетки буде в бібліотеці для юнацтва. Завідувачка краєзнавчого відділу Любов Фрадинська каже: ця книга уже нашуміла у Києві та в інших містах, де вже відбулась презентація.Любов Фрадинська каже: перед презентацією абетки бібліотекарі провели ігрове заняття для читачів.Примірники видання, каже авторка Ірина Рудика, планує передати у бібліотеки міст і сіл України, у лікарні та дитячі будинки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Книга «Смачна абетка» вийшла накладом 500 примірників, повідомляє Суспільне Волині.
«Я називаю це Всеукраїнським проєктом. Вийшла у світ перша в Україні дитяча і взагалі художня книга, яка від самого початку і до кінця надрукована повністю Рутенією», – говорить авторка.«Шрифт Рутенія – це давній шрифт, наша абетка справжня українська», – пояснює Інґі Ґерда. З її слів, у книзі вона намагалася показати, як графічно виглядає справжня українська мова.«Мені допомогли сам Василь Якович Чебаник (автор шрифту Рутенія – ред.), лауреат Шевченківської премії, він власноруч створив навіть напис на палітурку», – говорить письменниця.Примірник абетки буде в бібліотеці для юнацтва. Завідувачка краєзнавчого відділу Любов Фрадинська каже: ця книга уже нашуміла у Києві та в інших містах, де вже відбулась презентація.Любов Фрадинська каже: перед презентацією абетки бібліотекарі провели ігрове заняття для читачів.Примірники видання, каже авторка Ірина Рудика, планує передати у бібліотеки міст і сіл України, у лікарні та дитячі будинки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1721622471)
скептик
Показати IP
12 Липня 2023 21:43
Василь Якович Чебаник автор шрифту Рутенія. то пан Чебаник жив у часи Кирила і Мефодія ?
На торги виставили підвал луцької багатоповерхівки
Сьогодні 07:17
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 07:17
За бої під Кремінною бійці «Любарта» отримали відзнаки
Сьогодні 06:48
Сьогодні 06:48
Уродженець Камінь-Каширщини закликав підтримувати російську армію. Його покарали умовним терміном![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 06:20
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 06:20
22 липня: свята, події, факти. Перші у світі перегони та перший політ навколо Землі на гвинтокрилі![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
США розсекретили дані про свій ядерний арсенал
21 Липня 2024 23:31
21 Липня 2024 23:31
Венеція планує подвоїти туристичний податок
21 Липня 2024 23:02
21 Липня 2024 23:02
Помер після бійки: волинянин, який випадково вбив знайомого, відбувся умовним терміном![](/public/images/logo.png)
21 Липня 2024 22:35
![](/public/images/logo.png)
21 Липня 2024 22:35
Будівлю волинської лікарні продають з молотка за 1,5 мільйона
21 Липня 2024 22:07
![](/public/images/logo.png)
21 Липня 2024 22:07
У Луцькій громаді парафія приєдналася до ПЦУ
21 Липня 2024 21:38
21 Липня 2024 21:38
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.