USD 41.60 41.90
  • USD 41.60 41.90
  • EUR 41.50 41.90
  • PLN 10.50 10.70

У Луцьку поліцейські штрафують пішоходів без світловідбивачів

19 Січня 2023 22:35
У Луцьку патрульні інспектори штрафують пішоходів, які в темний час доби виходять на дорогу без світловідбивачів. В умовах недостатньої видимості поліцейські під час патрулювання дивляться, чи не порушують правила водії та пішоходи.

Про це Суспільному Волині розповіла поліцейська управління патрульної поліції області Іванна Проць.

З її слів, почастішали аварії через людей, яких не встигають вчасно помітити водії, зокрема, під час відімкнень електроенергії в місті.
«В темному одязі його може бути видно лише з 5 метрів, якщо людина вдягає світлоповертаючі елементи і водій рухається з увімкненим світлом фар, його вже видно на відстані 130-150 метрів. Оскільки правопорушення збільшилось, зараз почали притягувати і накладати штраф», – говорить Іванна Проць.

Один із рейдів патрульні провели на проспекті Грушевського, де, як зазначили, пішоходи порушують правила часто. Чоловік, котрий перебіг дорогу поза переходом, отримав штраф – 250 гривень.

Лучанка Надія, котра також оминула пішохідний перехід, зазначила: поспішала в аптеку. Поліцейські провели з нею профілактичну бесіду, наголосивши на необхідності носити світловідбивні елементи на одязі в темну пору доби. Також жінці вручили флікер.

«Правильно зробили, просто я подивилась і думала, що це перехід, а там просто...» – додала жінка.
Ще один рейд – на вулиці Коновальця. Інспектори зупинили чоловіка, який йшов проїжджою частиною в темному одязі. Як з’ясувалося, пішохід був в стані алкогольного сп’яніння. Чоловік отримав штраф у 680 гривень.
«Не можна переходити, тим більше ще в стані алкогольного сп’яніння, бо ДТП стаються саме через це. У вас вже не така реакція і ви не можете зреагувати, раптом автомобіль буде виїжджати десь. Штраф складає 680 грн», – сказав інспектор поліції Андрій Саливончик.

Зараз частішають випадки порушень правил дорожнього руху саме пішоходами, – говорить інспектор поліції Андрій Саливончик.

Згідно зі статтею 127 КУпАП за порушення правил дорожнього руху пішоходам загрожує 255 гривень штрафу. Якщо при цьому вони були в нетверезому стані – 680 гривень. Зі слів речниці волинських патрульних Анни Цисюк, в Луцьку від початку року за порушення правил дорожнього руху оштрафували 647 пішоходів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
скептик Показати IP 19 Січня 2023 22:47
то який пункт правил дорожнього руху порушують пішоходи ?
Собака до скептик Показати IP 20 Січня 2023 10:18
В Європі на собак в темну пору доби надягають світловідбивний жилет. Організовані групи дітей мають навіть в світлу пору доби мають бути одягнені в світловідбивні жилети. А у нас як ? Чи світловідбивні жилети для слабаків ? Ми ж круті...
Анонім Показати IP 19 Січня 2023 23:03
То вже казна пуста, раз так наповнювати взялися.
скептик Показати IP 19 Січня 2023 23:14
"4.4. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості пішоходи, ЯКІ РУХАЮТЬСЯ ПРОЇЗНОЮ ЧАСТИНОЮ АБО УЗБІЧЧЯМ , повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічку, наклейку, жилет тощо) або бути в одязі, який має світлоповертальні елементи". а ті йолопи штрафують всіх підряд і де попало
Анонім Показати IP 19 Січня 2023 23:25
цікаво було би ознайомитися з пунктом ПДР, який порушуюється в цьому випадку.
Хз Показати IP 20 Січня 2023 00:28
Бий своїх щоб чужі боялись
Мих Показати IP 20 Січня 2023 03:19
Назвіть адреси продажі світловідбивних стрічок.
Андрій до Мих Показати IP 20 Січня 2023 13:24
Епіцентр Також в інтернет магазинах є
Андерсон Показати IP 20 Січня 2023 06:52
Який огрядний поліцай! Певно, файно окопи рив би, а замість того воно людям мізки кохає!
Alex Показати IP 20 Січня 2023 09:02
Вони напевно Уху їли ... Транспорт у нас всерівно через раз зупиняєть на зебрі... Білим дне, на переході без світлофора я весь час відчуваю себе смертником, не думаю що світовідбиваючи стрічки на моєму одязі навчать правил більшості ПДР водіїв транспортних засобів...
Домовина до Alex Показати IP 20 Січня 2023 10:13
Той факт, що в ДТП, в тому числі через наїзд на пішоходів і темну пору доби, або на роверистів, що не одягнені в світловідбивний жилет, в україны гине близько 3-4 тис людей - Вам нычого не підказує ? Нехай далі гинуть ? Так виходить ?
Андрій до Alex Показати IP 20 Січня 2023 17:50
Водії винуваті в тому що ви порушуєте?
Олександр до Андрій Показати IP 20 Січня 2023 22:17
Стільки "розумах", тільки коли біда торкнеться тоді розуміють, але всеодно не всі
Анонім Показати IP 20 Січня 2023 10:49
про попередження та профілактику правопорушень вже не розказують патрульним?
лінивець Показати IP 20 Січня 2023 20:40
пішоходів треба штрафувати через зупинку або обгін в забороненому місці,також за перевищення швидкості на пішоходному переході, ще можна штрафувати за літнє взуття взимку,і обов язково штрафувати якщо штани без ременя безпеки,