У Луцьку під час реконструкції будинку знайшли фрагменти надгробків з єврейських поховань
![](/resize/450x252/r/files/news/2023/05-10/360886/358e28f921973b66.jpg)
Під час ремонту фундаменту приватного будинку на території Луцька виявили частини надмогильних пам'ятників з написами івритом і символічними рельєфами.
Про це розповів Суспільному виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський.
З його слів, пошкоджені мацеви з єврейських цвинтарів Луцька знайшли на вулиці 8 Березня. Загалом – близько 20 частин надгробків.Знайдені частини надгробних плит, каже Сергій Швардовський, уже завезли на меморіал пам’яті «Місце розстрілу євреїв луцького гетто», де є й інші мацеви з єврейських кладовищ.Також мацеву – цілу, але частина слів на івриті стерлася – 8 травня, знайшли місцеві жителі села Ратнів Луцького району. Це – надгробна плита єврейської жінки. Як мацева опинилася в цьому населеному пункті, невідомо, адже тут єврейського цвинтаря не було.«Нас поїхало чотири людини, щоб забрати плиту, але як з'ясувалося, вона дуже важка. Тому зараз вирішуємо, як її забрати», – додав керівник обласної релігійної громади прогресивного іудаїзму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це розповів Суспільному виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський.
З його слів, пошкоджені мацеви з єврейських цвинтарів Луцька знайшли на вулиці 8 Березня. Загалом – близько 20 частин надгробків.Знайдені частини надгробних плит, каже Сергій Швардовський, уже завезли на меморіал пам’яті «Місце розстрілу євреїв луцького гетто», де є й інші мацеви з єврейських кладовищ.Також мацеву – цілу, але частина слів на івриті стерлася – 8 травня, знайшли місцеві жителі села Ратнів Луцького району. Це – надгробна плита єврейської жінки. Як мацева опинилася в цьому населеному пункті, невідомо, адже тут єврейського цвинтаря не було.«Нас поїхало чотири людини, щоб забрати плиту, але як з'ясувалося, вона дуже важка. Тому зараз вирішуємо, як її забрати», – додав керівник обласної релігійної громади прогресивного іудаїзму.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1721139406)
Так!
Показати IP
11 Травня 2023 07:43
Прогресивний іудаїзм. Регресивний потік.
У Луцьку на Кравчука авто збило 11-річного велосипедиста
Сьогодні 17:02
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 17:02
У Ковелі влаштували дозвілля для дружин загиблих військових
Сьогодні 16:46
Сьогодні 16:46
У Боголюбах оновили дитячий майданчик
Сьогодні 16:14
Сьогодні 16:14
Мобілізація в Україні: що зміниться з 17 липня і які санкції передбачені для «ухилянтів»
Сьогодні 15:57
Сьогодні 15:57
Українська розвідка разом із кіберволонтерами атакувала майже сотню російських веб-ресурсів
Сьогодні 15:40
Сьогодні 15:40
Волинянина, який кинув гранату в двох людей, взяли під варту
Сьогодні 15:23
Сьогодні 15:23
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.