USD 41.90 42.30
  • USD 41.90 42.30
  • EUR 41.80 42.25
  • PLN 10.16 10.33

У Луцьку отримали дозволи для реставрації вежі Чарторийських

21 Жовтня 2019 13:00
Уже отримано необхідні дозволи від Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Міністерства культури України, тому невдовзі розпочнуться реставраційні роботи з відновлення вежі Чарторийських і монастиря єзуїтів із підвалами.

Розширене засідання робочої групи з реалізації проєкту «Нове життя старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Любліна і Луцька» відбулося 21 жовтня в залі департаменту ЦНАП.

Як нагадала керівниця управління міжнародного співробітництва та проєктної діяльності Луцької міської ради Вікторія Гомонець, Луцьк і Люблін реалізують спільний проєкт у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020.

Він передбачає ревіталізацію вежі Чарторийських, монастиря єзуїтів із підвалами в Луцьку, реновацію Готичної вежі в Любліні, облаштування музейних експозицій та благоустрій територій, а також інші заходи, спрямовані на збереження цих архітектурних об’єктів, покращення туристичної привабливості історико-культурних пам’яток обох міст.

Усі роботи в рамках проєкту мають бути закінчені до липня 2020 року.

Загальний бюджет програми становить 1,66 мільйона євро, із котрих 1,034 мільйона євро скеровано Луцьку.

Читайте ще: Луцьк і Люблін підписали угоду задля відновлення пам’яток спільної історії

«Ми розуміємо, що згадані пам’ятки національного значення перебувають у власності держави. І для того, щоб мати право проводити роботи і співфінансовувати їх із міського бюджету, ці об’єкти було взято в оренду», – розказала Вікторія Гомонець.
Перший заступник Луцького міського голови, керівник робочої групи Григорій Недопад наголосив, що проєкт дуже важливий для нашого міста.

Він повідомив, що вже отримано дозвіл на початок будівельних робіт із відновлення вежі та підвалів у Луцьку. Зокрема, йдеться про заключення від Міністерства культури.

Також Григорій Недопад зазначив, що міська рада передбачить кошти на наступний бюджетний рік, «аби відкрили проєкт із нової сторони».

«Ми вже маємо підрядника, який виграв тендер і може розпочати роботи», – сказав Григорій Недопад.
Менеджер проєкту Олег Парфенюк розповів, що шлях до реалізації програми був непростим і на певних етапах команда проєкту неодноразово заходила в глухий кут, зокрема під час отримання дозвільних документів.

«Ми все таки спромоглися зробити таку проєктно-кошторисну документацію, яка з юридичної точки зору та з огляду на відповідність грантовому договору влаштувала і контролюючі органи, і нас. Весь цей процес тривав більше року», – сказав Олег Парфенюк.

Він додав, що вже отримані необхідні для початку реставраційних робіт дозволи від Державної архітектурно-будівельної інспекції України та Міністерства культури України.

«Це останні докумети, які нам були необхідні для того, аби розпочати роботи», – вказав менеджер проєкту.
Та нагадав, що влітку було отримано перший транш згідно з грантовим договором, а в бюджеті міста виділено необхідні кошти для співфінансування.

«У нас пройшли конкурсні торги, визначено підрядника, заключені договори на технічний нагляд, авторський нагляд. Сьогодні єдине, що нам залишається, – обговорити деталі щодо визначення дати та інші організаційні питання, зокрема й стосовно археологічного нагляду», – розказав Олег Парфенюк.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Народна прокуратура Показати IP 21 Жовтня 2019 16:07
Ну все! кінець історичній автентичності вежі. Зараз якийсь "потрібний" підрядчик зробить там євроремонт і довкола покладе бруківку.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus