USD 41.70 42.00
  • USD 41.70 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.12 10.30

У Луцьку біля будинків встановлюють колонки для води. Що кажуть екологи

17 Листопада 2022 11:11
У луцьких дворах бурять свердловини та встановлюють колонки, де за відсутності електропостачання можна набрати води.

Одна з таких водозабірних колонок знаходиться на вулиці Зацепи, розповіла голова ОСББ Віра Максимюк, інформує «Суспільне».

З її слів, свердловину пробурили декілька днів тому, аби під час критичної ситуації мешканці будинку могли набрати води.

«Це не питна вода, це для технічних цілей. Разом із установкою, із матеріалами ми заплатили 25 тисяч. Нас об’єдналося кілька будинків. Людям вийшло 40-50 гривень з квартири», – каже Віра Максимюк.

Зі слів голови ОСББ, мешканці охоче склалися грішми на буріння свердловини. Мешканка будинку Лариса Бондар зазначила: вода потрібна постійно, аби помити руки, поїсти, погратися з дитиною.
Воду зі свердловини планують завезти на аналіз до приватної лабораторії, щоб переконатися у її безпечності. Голова ОСББ говорить, що після цього доступ до колонки обмежать і користуватимуться нею лише у випадку надзвичайних ситуацій.

«Три дні маємо спускати, щоб зійшов мул, потім оце все обмуруємо, закриємо і люди, які будуть мати ключик. Голови ОСББ чи старші по під’їзду в такі дні будуть мати змогу набирати», – сказала Віра Максимюк.
Свердловини для видобутку технічної води пробурили і в сусідніх дворах, зокрема на вулиці Кравчука, 15 та поблизу Конякіна, 33. Зі слів голови ОСББ, усього встановили сім водозабірних колонок.

«Ми встановили три колонки і я маю ще дві точно встановити. За підрахунками, десь сім колонок вже стоїть. Ми не брали дозвільну документацію, тому що ця свердловина менше ніж 30 метрів і в нас обсяг води, який будуть брати в дні, коли не буде світла, не буде сягати більше трьох сотень кубів, так пише в законі», – додала Віра Максимюк.

«Щоб отримати дозвіл на облаштування цих свердловин треба отримати низку погоджень, починаючи від архбудконтролю, бо це вважається об’єктом будівництва, завершуючи погодженням геологів, екологів та виготовленням паспорта свердловини», – повідомив заступник начальника Державної екологічної інспекції в області Сергій Дудка.
З його слів, для буріння таких свердловин треба проходити процедуру оцінки впливу на довкілля, а також мати дозвіл на спеціальне водокористування.

«Влаштування такої кількості свердловин – це теж є загроза. Тому, що ці свердловини мають мати зони санітарної охорони свердловин. Вони проектом визначаються. Перша – це не менше 30 метрів. В цій зоні не може бути ні будинків, ні мереж ніяких», – каже посадовець.

Альтернативою буріння нових свердловин Сергій Дудка називає розконсервування існуючих колонок, що є на балансі «Луцькводоканалу». Зі слів директора комунального підприємства Віктора Гуменюка, у цьому немає потреби. Каже: навіть за повної відсутності світла в місті «Луцькводоканал» зможе забезпечити мінімальний тиск в мережі.
«Пожежних гідрантів в нас по місту близько 800, які приєднані до мережі. Їх можна відкривати і з них буде вода литися. Колонки – це якась ілюзія, не знаю, хто там її придумав і хто цю тему розкручує. Головне, щоб вода під тиском була в мережі, бо якщо її там немає, то не зможе вода підніматися», – додав керівник підприємства.

Зі слів заступника начальника Державної екологічної інспекції в області Сергія Дудки, реагувати на буріння свердловин у дворах екологи поки не будуть, бо під час воєнного стану діє заборона на перевірки.

«Рано чи пізно ці питання вилізуть у законності їхнього будівництва», – додав посадовець.
Суми штрафів за самовільний видобуток води залежать від обсягів збитків нанесених довкіллю. Зі слів заступника начальника відділу інформаційної роботи Луцької міської ради Олександра Олішевського, міські екологи поспілкуються з головами ОСББ, якщо питання зі свердловинами не вирішать, то звертатимуться до прокуратури.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Бабуся Показати IP 17 Листопада 2022 11:42
Шануйте і поважайте українську мову- відсутність електроенергії, а не 'світла'.
Євробидло Показати IP 17 Листопада 2022 13:56
Вплані технічна вода? в дитинстві вода з колонки була самою смачною в жаркий день, після 4 години гри у футбол.
Анонім до Євробидло Показати IP 17 Листопада 2022 16:22
Ті колонки брали воду з водопроводу. Ті що зараз - неглибока свердловина.
Олександр Показати IP 17 Листопада 2022 22:22
Гуменюку потрібно опанувати курс гідравліки. Для директора "Луцькводоканалу" це обов'язкова фахова компетентність. Вивчити роботу поршневого насоса, зрозуміти як працює ручна колонка.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus