USD 41.65 41.95
  • USD 41.65 41.95
  • EUR 41.80 41.95
  • PLN 10.30 10.42

У Луцькій громаді розвивають мережу протидії домашньому насильству

Сьогодні 18:29
У Луцькій громаді працює велика команда людей, які можуть допомогти вийти зі складної ситуації домашнього насильства. Сьогодні про це говорили за круглим столом «Підтримка постраждалих від домашнього насильства як пріоритет державної та регіональної політики в умовах війни та на шляху до відновлення України».

Про це інформує Луцька міська рада.

Зустріч відбулася у Денному центрі соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі за участі координатора проєкту «Міста і громади, вільні від домашнього насильства»UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Костянтина Бойчука, заступниці голови відділу міжнародної співпраці Посольства Канади в Україні Крістін Складани та представника Посольства Канади в Україні Валерія Олійника.
Фахівці прибули до Луцька, щоб детально ознайомитися з напрацюваннями Луцької громади щодо розбудови сервісів протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству й почути про її нинішню актуальну проблематику.
Учасники круглого столу насамперед оглянули Денний центр перебування соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Про розбудову мережі протидії домашньому насильству присутнім розповіла заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк.
«Домашнє насильство – це одна із тих тем, яка була характерна для нашої громади, для України, але про неї мовчали. Та цю тему не можна замовчувати і, відповідно, ми зараз робимо всі кроки для того, щоб допомогти людям розірвати коло насилля, від якого вони потерпають», – наголосила вона.
Ірина Чебелюк поінформувала, що робота в цьому напрямку розпочалася із підписання у 2021 році Меморандуму про взаєморозуміння між Луцькою міською радою та Фондом ООН у галузі народонаселення. Документ зафіксував наміри громади працювати в сфері надання допомоги тим, хто страждає, і запобігати таким випадкам.
Після цього було розроблено Програму запобігання та протидії домашньому насиллю в Луцькій громаді й забезпечено фінансування. У 2024 році його сума сягає майже 2 млн грн.

У розпал ковіду в 2021 році у громаді відкрито кризову кімнату в межах реалізації проєкту «Трамплін до рівності». Це місце, де кваліфіковані спеціалісти в цілодобовому режимі почергово працюють із постраждалими від домашнього насилля і надають їм усю необхідну допомогу.
«Під час відкриття кризової кімнати ми отримали необхідний пакет речей, які можуть бути потрібними для постраждалих. Однак ця база постійно поповнюється, і всі матеріальні витрати покладено на громаду», – наголосила Ірина Чебелюк.

Наступним етапом було створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги в квітні 2022 року. Для їх роботи громада отримала від партнерів два нові автомобілі, один з яких обладнаний спеціальним підйомником для маломобільних груп населення.
У Луцькій громаді ефективно працює кейс-менеджмент – супровід потерпілого командою спеціалістів протягом певного часу, зазвичай пів року. Команда складається з фахівців, які вивчають юридичний блок питань, надають психологічну допомогу та працюють з кривдниками. У 2024 році кейс-менеджментом скористалися 129 жінок і троє чоловіків.
«У вересні 2022 року нам вдалося відкрити простір для жінок – кар’єрний хаб ВОНА. Жінки, які постраждали від домашнього насильства або перебувають у кризових ситуаціях, мають можливість звернутися до кар’єрного хабу, де їм буде надано допомогу в пошуку роботи або започаткуванні власного бізнесу», – продовжила Ірина Чебелюк.
У Луцьку також діє психологічний штаб та працює лінія психологічної підтримки. Попит на послуги психологів дуже великий. Для людей ця допомога безплатна, роботу психологів фінансує Луцька міська громада.

«Денний центр перебування соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі – це теж одна з великих частин роботи завдяки партнерам, які допомогли реалізувати цей проєкт. Протягом робочого дня сюди можуть звернутися люди, які постраждали від насильства, для отримання соціально-психологічної допомоги. З моменту відкриття у жовтні 2024 року центр відвідали 254 жінки», – поінформувала Ірина Чебелюк.
Начальниця відділу сектору протидії домашньому насильству Луцького районного управління поліції Тетяна Колеснікова зазначила, що у Луцькій громаді налагоджено чітку взаємодію багатьох ланок у сфері протидії небезпечному явищу. Завдяки цьому потерпіла людина не залишається наодинці зі своєю проблемою, а за підтримки фахівців знаходить в собі сили боротися і зрештою розірвати коло насилля.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus