USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.75 42.00
  • PLN 10.20 10.38

У ЛНТУ стартували курси для фахівців із супроводу ветеранів

Сьогодні 18:47
У Луцькому національному технічному університеті стартували курси для майбутніх фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Першими слухачами нового освітнього напрямку стали близько десяти людей із різних куточків області. Це, зокрема, працівники соціальної сфери та учасники бойових дій – майбутні фахівці із супроводу ветеранів.

Після закінчення курсу, який триватиме 90 годин, вони отримають відповідні сертифікати, розповіла координаторка Центру ветеранського розвитку «LNTU VETERAN HUB» Олена Третяк.

Відзначимо, що освітня програма підвищення кваліфікації за напрямом «Організація роботи фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» розроблена відповідно до вимог Міністерства у справах ветеранів України. Програма пропонує системний і комплексний підхід до опанування професійними компетентностями із застосування кейс-менеджменту у процесі супроводу ветеранів/ветеранок війни та демобілізованих осіб.

Освітні компоненти програми орієнтовані на актуальні питання соціально-правового захисту, кейс-менеджменту, консультування та інформування в роботі з цільовою аудиторією, психологічної діагностики та терапії.

Програма спрямована на всебічне вивчення специфіки застосування кейс-менеджменту в супроводі ветеранів/ветеранок війни та демобілізованих осіб, що забезпечує можливості для виконання ними відповідної професійної діяльності.
Читати ще: У Луцьку створять департамент з питань ветеранської політики

«Центр ветеранського розвитку – структурний підрозділ Луцького національного технічного університету, відкритий у співпраці з Міністерством у справах ветеранів України. Він передусім націлений на те, щоб підготовлювати фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Це фахівці, які мають соціальну, педагогічну чи правову освіту та пройшли відповідні курси. Нині розпочинається перший курс із підготовки цих фахівців. Після його закінчення вони отримають відповідні сертифікати й зможуть працювати з ветеранами, членами їхніх сімей. Загалом фахівець із супроводу ветерана – це особистий асистент ветерана, який допомагатиме йому оформляти папери, зможе надати йому психологічну підтримку, скоординує та направить його в певну структуру, допоможе вирішити те чи те питання», – прокоментувала координаторка Центру ветеранського розвитку «LNTU VETERAN HUB» Олена Третяк.
Курс для фахівців із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб включає три основні напрямки:

- соціально-правовий захист ветеранів війни, демобілізованих осіб та членів їхніх сімей;

- кейс-менеджмент у роботі з ветеранами війни, демобілізованими особами та їхніми сім'ями, особливості ведення професійної документації та підготовки звітів;

- психосоціальна підтримка ветеранів війни, демобілізованих осіб та членів їхніх сімей, адаптація ветерана війни до умов цивільного життя.
Читати ще: «На Волині – 45 тисяч ветеранів». Нардепка закликала підтримувати ветеранів і пенсіонерів-чорнобильців

«Ми переживаємо напрочуд складні часи. І саме завдяки воїнам наш університет має можливість навчати студентів очно. Тож кому, як не нам, організовувати подібні курси. Вважаю, що такі курси мають відбуватися в різних осередках, аби ми були достойні воїнів, які вже повернулися й надалі повертатимуться з фронту», – наголосила проректора з науково-педагогічної роботи та досліджень Луцького національного технічного університету Олена Лютак.
Одна зі слухачок курсу – фахівчиня супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у комунальній установі «ХАБ ВЕТЕРАН» Світлана Мілінчук. За її словами, нинішнє навчання напрочуд актуальне, а тренери курсу мають практичний досвід у ветеранській політиці: є психологами або учасниками бойових дій.

«Ми повинні пройти таке навчання, щоб якісно надавати послуги нашим ветеранам і членам їхніх сімей. Навчання включає і психологічну, і юридичну складові, розгляд кейсів… Сьогодні нам подали статистичну інформацію про кількість населення в Україні, зокрема кількість ветеранів, порекомендували різноманітні джерела, які може використовувати ветеран під час пошуку роботи, завдяки яким, наприклад, може скласти резюме», – сказала Світлана Мілінчук.
Протягом першого дня навчання слухачі курсу дізналися про ветеранську політику, наслідки війни для здоров’я, результати дослідження «Шлях ветеранів та ветеранок», навички, які повинен мати фахівець із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, можливості електронних сервісів е-Ветеран і «Твій шлях додому» тощо.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus