USD 42.25 42.65
  • USD 42.25 42.65
  • EUR 42.50 42.65
  • PLN 10.20 10.37

У лісгоспі на Волині зібрали 615 кілограмів меду

22 Серпня 2018 09:14
Лісове бджільництво у Любомльському держлісгоспі уже кілька десятків років має місце та розвиток серед інших лісогосподарських робіт. Вулики встановлені у трьох різних куточках медодайних лісових угідь. На сьогодні там утримують сто бджолосімей, інформує прес-служба ДП «Любомльський лісгосп».

Бортництво вважається найстародавнішим видом лісокористування в Україні, особливо було поширене воно як лісовий промисел за часів Київської Русі. Тоді борті – штучні дупла суворо охоронялись і порушники, які пошкодили чи зрізали «бортьове» дерево карались сплатою великих штрафів. Віск і мед свідчили тоді про багатство, були і продуктом споживання, і товаром для торгівлі та сплачування данини. Літописи свідчать, що Україна з давніх часів славилась високо розвинутим бджільництвом.

Кожен сучасний пасічник погодиться, що для утримання та догляду за золотими комахами треба докласти чимало зусиль, праці, затрат, специфічної ретельної роботи. Так, у ДП «Любомльський лісгосп» працюють два досвідчених бджолярі – Микола Лобко та Сергій Бородчук, які ведуть господарку на лісових пасіках.

Підгодівля, профілактика хвороб, слідкування за роями та вуликами – нагляду бджоли потребують і взимку, і влітку. Та результат цієї праці солодко-смачний, корисний і лікувальний: збір меду, а також отримання чимало інших продуктів від цих працьовитих комах.

Нещодавно у лісгоспі провели останнє у цьому році викачування меду. Тож цього солодкого продукту у нинішньому році разом зібрали 615 кілограмів. Це хороший результат, стверджують пасічники.



Вулики лісових пасік розташовані у надзвичайно гарних місцинах, заповідних зонах Любомльського держлісгоспу. Зокрема, у ботанічній пам’ятці «Ділянка дубового лісу» неймовірне розмаїття різнотрав’я, медоносних лікарських рослин, ароматних квітучих дерев, кущів. Своїми принадами та вигодами території для пасік вирізняються і у заказниках «Замлинщина» та «Мосирський», що в урочищі Мурава. Тож про особливу цінність та унікальність лісового меду певно годі й говорити. Цілющі властивості не тільки в тому, що нектар бджілки-трудівниці збирають з різноманітних лісових рослин, а й у тому, що ростуть вони далеко від забруднених доріг, у чистоті та гармонії. Ми ж вдячні його величності лісу за ті цінності та багатства, які дарує він людям.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus