USD 41.15 41.45
  • USD 41.15 41.45
  • EUR 41.25 41.50
  • PLN 10.55 10.75

У крові астронавтів виявили ознаки мутації ДНК через вплив космічних польотів

12 Вересня 2022 00:53
Дослідники зберігали кров астронавтів, які брали участь у програмі польотів «Спейс Шатл», протягом 20 років, щоб побачити, як короткі польоти космічних апаратів впливають на їхнє здоров’я. Результати дослідження показали неочікувані результати.

Про це пише 24 канал з посиланням на Space.com.

Дослідження Nature Communications Biology показало, що усі чотирнадцять астронавтів із програми космічних шатлів NASA мали мутації ДНК у кровотворних стовбурових клітинах. Мутації, хоч і надзвичайно високі, враховуючи вік астронавтів, були нижчими за ключовий поріг занепокоєння.

Хоча це дослідження унікальне тим, що кров астронавтів зберігається так довго, результати не приголомшують. Натомість дослідники припускають, що астронавти повинні проходити періодичний скринінг крові, щоб стежити за можливими мутаціями.

Програми моніторингу проте матимуть вирішальне значення, оскільки NASA прагне відправляти астронавтів у тривалі далекі космічні місії в рамках своєї програми Artemis на Місяці, а потім і в польоти на Марс. А в цьому випадку ефект може бути іншим, оскільки досліджень про тривалий вплив космічної радіації на астронавтів досі до кінця не відомий.

Вивчення впливу космічної радіації на астронавтів продовжується

Команда вирішила продовжити нове дослідження на тлі зростаючого інтересу і до комерційних космічних польотів, і до дослідження далекого космосу, а також потенційних ризиків для здоров’я від впливу різних шкідливих факторів, пов’язаних із повторюваними або тривалими дослідницькими космічними місіями.

До речі, NASA проведе перший в історії біологічний експеримент у глибокому космосі. Проєкт BioSentinel є першим такого виду – він дозволить відправити живі організми в космос далі, ніж будь-коли в історії.

Оскільки дріжджові клітини функціонують приблизно за тими ж принципами, що й людські, у тому числі несуть ДНК, вони чудово підходять для оцінки впливу космічної радіації в глибокому космосі, і експеримент дозволить припустити, що може статися з людьми під час тривалого польоту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
волинянка Показати IP 12 Вересня 2022 05:53
Оскільки дріжджові клітини функціонують приблизно за тими ж принципами, що й людські тому пємо самогонку, нарешті секрет розгадано

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus