У Ковельському районі освятили новий храм ПЦУ
![](/resize/450x300/r/files/news/2022/11-07/350006/313408792_492844126200760_1138576570676003358_n.jpg)
У селі Ломачка Ковельського деканату освятили церкву Собору Пресвятої Богородиці.
Про це повідомили у Волинській єпархії.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив престіл, іконостас і всю церкву Собору Пресвятої Богородиці в цьому селі Ковельського деканату.
Освячення та Божественну літургію владика очолив тут у 21-шу неділю після П’ятдесятниці. Служили декан протоієрей Іван Бонис, настоятель священник Богдан Маримон, інше духовенство. Архієрейськими благословенними грамотами нагороджено активних парафіян.
Божий дім засновано тут у червні 2013 р. Тоді митрополит Михаїл освятив хрест на місці майбутнього храму. До цього церкви в селі не було, богослужіння проводили в місцевій школі. 1 січня 2022 р. служили першу літургію в новозбудованому храмі, а 8 січня відзначили перше престольне свято. Слово «собор» у цьому випадку означає «головне торжество на честь небожителя та осіб, пов’язаних із ним, що має й інші дні особливого вшанування».
Перша згадка про с. Ломачанка датується 1578 роком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомили у Волинській єпархії.
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив престіл, іконостас і всю церкву Собору Пресвятої Богородиці в цьому селі Ковельського деканату.
Освячення та Божественну літургію владика очолив тут у 21-шу неділю після П’ятдесятниці. Служили декан протоієрей Іван Бонис, настоятель священник Богдан Маримон, інше духовенство. Архієрейськими благословенними грамотами нагороджено активних парафіян.
Божий дім засновано тут у червні 2013 р. Тоді митрополит Михаїл освятив хрест на місці майбутнього храму. До цього церкви в селі не було, богослужіння проводили в місцевій школі. 1 січня 2022 р. служили першу літургію в новозбудованому храмі, а 8 січня відзначили перше престольне свято. Слово «собор» у цьому випадку означає «головне торжество на честь небожителя та осіб, пов’язаних із ним, що має й інші дні особливого вшанування».
Перша згадка про с. Ломачанка датується 1578 роком.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1722015425)
Doc
Показати IP
10 Листопада 2022 03:49
А щоб бути попоп треба бути "огрядним"?
Графіки вимкнення електрики на Волині 27 липня
Сьогодні 20:20
Сьогодні 20:20
Квадрокоптери та різноманітне технічне приладдя: нова допомога військовим від Луцької громади
Сьогодні 19:42
Сьогодні 19:42
У Луцьку на дорозі спалахнуло авто. Відео
Сьогодні 18:05
Сьогодні 18:05
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.