У Колодяжному в музеї Лесі Українки відкрили виставку «одного експоната»
![](/resize/450x253/r/files/news/2024/02-26/377981/5c78658b7ee97c12.jpg)
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї імені Лесі Українки відкрили виставку «одного експонату».
Відвідувачам продемонстрували чашку сестри Лесі Українки Ізидори Косач, розповіла Суспільному директорка музею Ольга Бойко.
З її слів, під час повномасштабного вторгнення цінні музейні експонати зберігаються у бомбосховищі, чашку дістали до 153-ї річниці з дня народження Лесі Українки.
Чашку до музею передали у 1991 році через дослідницю творчості Лесі Українки Тамару Скрипку, яка їздила до США та спілкувалася з донькою Ізидори Косач Ольгою Сергіїв. Директорка каже: під час цієї зустрічі Ольга Сергіїв віддала музею 124 експонати, які належали сім’ї Косачів, серед них була і чашка.
Читати ще: У Луцьку відзначили 153-річчя з дня народження видатної письменниці Лесі Українки
«Цю чашку подарував Ізидорі Косач особистий лікар Лесі Українки Максим Мержинський, який також тримав вінець над головою Лесі Українки під час вінчання з чоловіком Климентом Квіткою», – каже Ольга Бойко.Під час екскурсії відвідувачам розповіли про постать Максима Мержинського, Лесю Українку та родину Косачів. Зокрема багато розповідали про традицію чаювання, яка існувала в родині.
Читати ще: У Будапешті презентували видання народних пісень, які зібрала Леся Українка
«Чаювали під крислатим каштаном, який ріс на подвір’ї у Колодяжному. Це не було просте чаювання, під час нього вели світські бесіди: обговорювали політику, літературу та культуру. В родині дуже полюбляли під час чаювання їсти варення із кизилу», – розповіла Ольга Бойко.
Виставка «одного експонату» у Колодяжному триватиме до 1 березня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Відвідувачам продемонстрували чашку сестри Лесі Українки Ізидори Косач, розповіла Суспільному директорка музею Ольга Бойко.
З її слів, під час повномасштабного вторгнення цінні музейні експонати зберігаються у бомбосховищі, чашку дістали до 153-ї річниці з дня народження Лесі Українки.
Чашку до музею передали у 1991 році через дослідницю творчості Лесі Українки Тамару Скрипку, яка їздила до США та спілкувалася з донькою Ізидори Косач Ольгою Сергіїв. Директорка каже: під час цієї зустрічі Ольга Сергіїв віддала музею 124 експонати, які належали сім’ї Косачів, серед них була і чашка.
Читати ще: У Луцьку відзначили 153-річчя з дня народження видатної письменниці Лесі Українки
«Цю чашку подарував Ізидорі Косач особистий лікар Лесі Українки Максим Мержинський, який також тримав вінець над головою Лесі Українки під час вінчання з чоловіком Климентом Квіткою», – каже Ольга Бойко.Під час екскурсії відвідувачам розповіли про постать Максима Мержинського, Лесю Українку та родину Косачів. Зокрема багато розповідали про традицію чаювання, яка існувала в родині.
Читати ще: У Будапешті презентували видання народних пісень, які зібрала Леся Українка
«Чаювали під крислатим каштаном, який ріс на подвір’ї у Колодяжному. Це не було просте чаювання, під час нього вели світські бесіди: обговорювали політику, літературу та культуру. В родині дуже полюбляли під час чаювання їсти варення із кизилу», – розповіла Ольга Бойко.
Виставка «одного експонату» у Колодяжному триватиме до 1 березня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1721776591)
Лукаш і Мавка
Показати IP
27 Лютого 2024 08:17
І є шо сказати і нема чого казати !
24 липня: свята, події, факти. Міжнародний день турботи про себе та День фінансиста в Україні
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
На річці біля Ковеля незаконно ловили рибу
23 Липня 2024 23:54
23 Липня 2024 23:54
Смертність від СНІДу з 2010 року скоротилася вдвічі, але не все так добре. Звіт ООН
23 Липня 2024 23:35
23 Липня 2024 23:35
Разом із сином захищає Україну з небес: загиблому волинянину просять надати звання Героя України![](/public/images/logo.png)
23 Липня 2024 23:16
![](/public/images/logo.png)
23 Липня 2024 23:16
Найбільший дитячий онкоцентр Європи прийме чотирьох пацієнтів з «Охматдиту»
23 Липня 2024 22:57
23 Липня 2024 22:57
Двоє випускниць із Нововолинська склали НМТ з англійської на 200 балів
23 Липня 2024 22:38
23 Липня 2024 22:38
Безпечний відпочинок на воді: поради волинських рятувальників і спортсменів
23 Липня 2024 22:19
23 Липня 2024 22:19
«Укрпошта» випустила дві марки, присвячені українським медикам
23 Липня 2024 22:00
23 Липня 2024 22:00
Водій не впорався з керуванням: деталі ДТП з вантажівкою поблизу Луцька
23 Липня 2024 21:41
23 Липня 2024 21:41
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.