USD 42.35 42.65
  • USD 42.35 42.65
  • EUR 42.40 42.65
  • PLN 10.20 10.38

У Харкові підлітки скоїли диверсію на замовлення «куратора» з Росії, – прокуратура

Сьогодні 10:40
Харківські прокурори завершили розслідування стосовно підлітків, яких підозрюють у скоєнні диверсії.

Під суд підуть двоє підлітків, яких підозрюють у скоєнні диверсії на користь країни-агресора.

Як передає «Думка», про це повідомляє Харківська обласна прокуратура.

За даними прокуратури, 11 жовтня 2024 року ввечері близько 21:00 двоє підлітків віком 14 та 16 років скоїли злочину в Основ'янському районі міста Харкова. Підлітки підпалили трансформаторну підстанцію, що має велике значення для промисловості міста та є об’єктом критичної інфраструктури.

Слідчі встановили, що підозрювані мали чіткий план дій та продумали всі кроки наперед. Молоді люди придбали легкозаймисту речовину, переглянули карту місцевості, продумали шляхи залишення місця злочину.

Після підпалу підлітки зняли пожежу на мобільний телефон та одразу втекли з місця скоєння злочину. Незважаючи на спроби переховуватися, оперативники затримали молодих людей за статтею 208 КПК України.

Під час слідства було встановлено, що парубки встановили контакт із куратором приблизно в червні 2024 року. За попередньою інформацією, курував діяльність малолітніх диверсантів представник російських спецслужб.

Обох підозрюваних будуть судити в Червонозаводському райсуді Харкова.

Довідка. Диверсія – це цілеспрямовані дії, спрямовані на підрив, знищення або пошкодження об’єктів інфраструктури, техніки чи матеріальних ресурсів супротивника. Її здійснюють для ослаблення економічного, військового або політичного потенціалу країни чи організації. Диверсії зазвичай мають прихований характер, їх виконують спеціально підготовлені особи або групи.

Основна мета диверсії – дестабілізація ситуації. Це може бути знищення транспортних вузлів, об'єктів енергетичної інфраструктури, військових складів, інформаційних центрів чи інших стратегічно важливих об'єктів. Диверсії також можуть супроводжуватися поширенням дезінформації або пропаганди для посилення паніки серед населення чи військових.

Історично диверсійні акти виконували як частину партизанських чи підпільних рухів під час воєн. Наприклад, під час Другої світової війни диверсії використовували для уповільнення дій ворога та підриву його ресурсів. У сучасних умовах диверсії можуть включати й кібернапади, спрямовані на порушення функціонування державних систем чи підприємств.

В Україні диверсії набули особливого значення після початку повномасштабної війни. Російські окупанти використовують диверсійні групи для пошкодження критичної інфраструктури, провокування паніки серед населення та дестабілізації тилу. У відповідь українські сили оборони активно протидіють таким спробам, виявляючи диверсантів та запобігаючи їхнім атакам.

Таким чином, диверсія є одним із найнебезпечніших видів підривної діяльності, що вимагає постійної пильності та оперативного реагування.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus