USD 41.60 42.00
  • USD 41.60 42.00
  • EUR 41.50 42.00
  • PLN 10.50 10.70

У ДСНС попередили про небезпеки використання альтернативних джерел освітлення й тепла

10 Листопада 2022 06:41
Користуватися генераторами у квартирах категорично заборонено, оскільки через використання в їхній роботі легкозаймистих речовин – бензину та газу – виділяються токсичні продукти горіння.

Як повідомив під час брифінгу речник ДСНС України Олександр Хорунжий, токсичні продукти горіння можуть проникати у будинок через вікна, тому генераторами можна користуватися, якщо вони встановлені не ближче, ніж за 6 метрів від житлового будинку, передає УНІАН.

Він також зазначив, що на українському ринку з’явилися інші генератори – електричні, але вони можуть перевантажувати мережу, що спричинить пожежі.

Загалом Хорунжий повідомив, що в Україні фіксують «величезну кількість пожеж». За його словами, з початку року в країні виникла 71 тис. 761 пожежа. Близько 40% займань сталися в житловому секторі. У них загинули 1162 людини, з них 25 дітей і підлітків до 18 років, а також травмовано 1287 осіб, серед яких 89 дітей. При цьому він наголосив, що це дані без врахування тимчасово окупованих територій.

Хорунжий зауважив, що при відключенні електроенергії багато людей користуються газовими пальниками, пічним опаленням, а дехто навіть намагається встановити у квартирах генератори, що суворо забороно. Також люди використовують свічки.
Він закликав громадян обов’язково купувати сертифіковані газові пальники, у ліцензійних точках продажу, а не «з рук». Хорунжий наголосив, що потрібно ознайомитися з інструкцією їхнього використання і застосовувати, як вказує виробник.

«Ні в якому разі до них не повинні мати доступ діти, не можна залишати газові пальники без нагляду, і потрібно ховати їх від сонячних променів або від дії високих температур, бо можуть вибухнути», – наголосив речник ДСНС.

Говорячи про пічне опалення, Хорунжий зазначив, що необхідно, щоб піч не мала тріщин, пошкоджень, а під пічкою треба покласти металевий лист, щоб іскри та продукти горіння не потрапляли на підлогу.

«Не можна залишати печі без нагляду, і щоб дрова потрапляли за дверцята печі. І перед початком опалювального сезону треба прочищати димоходи, щоб там не накопичувалися продукти згорання», – наголосив він.

Також Хорунжий нагадав, що свічки треба встановлювати на тверді основи, свічники не мають бути довгими.

Він підкреслив, що основна причина виникнення пожеж – це необережне поводження з вогнем і перевантаження електромереж, внаслідок чого пожежі виникають від короткого замкнення.

Також речник ДСНС закликав громадян обов’язково вимикати прилади перед виходом з дому, бо через перепади напруги може виникнути коротке замкнення.

Як повідомляли, Кабмін затвердив постанову, згідно з якою важливі для проходження опалювального сезону товари будуть звільнені від ввізного мита. До переліку таких товарів увійшли газогенератори, електричні двигуни, електрогенератори, установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі, обігрівачі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus