USD 41.55 41.97
  • USD 41.55 41.97
  • EUR 41.80 42.10
  • PLN 10.50 10.70

У Британії знайшли шлунковий камінь, якому 150 млн років

12 Липня 2023 00:18
Дивовижна знахідка відкрила найдавніший із коли-небудь зафіксованих шлункових каменів. Ця 150-мільйонна скам’янілість знайдена на пляжі у Великій Британії, і її вік на 59 млн років перевищує вік будь-якого раніше відомого шлункового каменю, що вражає уяву.

Цей своєрідний артефакт, що нагадує стиснутий кулак, утворився в Юрський період, коли він перебував у шлунково-кишковому тракті невідомої істоти. Про це пише IFLScience, передає Фокус.

Точне визначення тварини, яка носила цей шлунковий камінь, виявляється складним завданням, коли його знаходять поза анатомічним контекстом, позбавленим навколишньої скелетної структури. А проте Найджел Ларкін, палеонтолог і запрошений науковий співробітник Школи біологічних наук Університету Редінга, запропонував свої міркування, засновані на певних характерних ознаках.

Ларкін зауважив: «Судячи з розміру цього шлункового каменю і з огляду на те, що він знайдений у верхньоюрській глині, дуже ймовірно, що він утворився в травній системі великої морської рептилії, такої як іхтіозавр, плезіозавр, пліозавр або крокодил. Слід зазначити, що цей шлунковий камінь не походить від динозавра, оскільки динозаври переважно мешкали в наземному середовищі. З тим усім ця знахідка залишається і захопливою, і надзвичайно рідкісною».

Коли Ларкін дізнався про знахідку, він почав припускати, що її форму зумовили біологічні процеси, а не геологічні явища, всупереч думці інших експертів-палеонтологів. Згодом він опублікував ґрунтовне дослідження, яке прояснило загадкову природу цієї знахідки.
Читати ще: У Британії знайшли великі ручні сокири, яким понад 300 тисяч років. Фото

Шлункові камені, особливий вид кальцію, приєднуються до таких незвичайних патологічних утворень, як камені в сечовому міхурі та камені в нирках.

На відміну від гастролітів, які проковтуються, шлункові камені – це природні мінеральні об’єкти, що розвиваються в організмах різних видів, від людини до іхтіозаврів. Примітно, що їх навіть виявили в шлунково-кишковому тракті єгипетських мумій, хоча такі випадки залишаються рідкісними у викопних рештках.

Цей стародавній шлунковий камінь не лише вирізняється надзвичайною давністю, але й підтверджує, що ці мінеральні утворення притаманні не лише наземним тваринам, але й були поширені в давніх морських палеосередовищах. Крім того, цей чудовий зразок є першим таким відкриттям у межах Сполученого Королівства.

Нагадаємо, нещодавно на Волині знайшли митну пломбу часів Київської Русі.

Як повідомлялося раніше, у давньоримському місті Помпеї, що за 23 км від італійського Неаполя, археологи виявили фреску віком у 2 тисячі років, яка може бути попередником італійської піци.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus