У 2024 році на Волині виявили вже 8 випадків сказу
Сказ – це небезпечне інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Так, у 2023 році на Волині визначено 47 неблагополучних пунктів, де захворіли та загинули 49 тварин. Натомість вже цьогоріч зафіксовано 8 випадків сказу.
Такі статистичні дані озвучив головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Войтюк під час брифінгу в ОДА.
За його словами, на сказ в дикій природі найчастіше хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Тож, аби вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід щорічно проводити вакцинацію. Її здійснюють в державних установах ветеринарної медицини області безкоштовно.
Читати ще: «Вовки загризають козуль та псів, лисиці розносять сказ»: на Волині збільшилася популяція хижаків
«Хотів би сказати всім власникам тварин: переживайте за них, турбуйтеся про їхнє здоров’я, звертайтеся у ветеринарну службу, де вам нададуть всю кваліфіковану допомогу та безкоштовно провакцинують. При цьому ви будете знати, що ваша тварина цілий рік буде в безпеці, – розповів Сергій Войтюк. – Вона матиме стійкий імунітет і навіть у разі контакту з хворою твариною, все одно залишиться здоровою. Імунітет формується на один рік, тому проводити вакцинацію потрібно щороку».
Читати ще: Мала контакт з людьми: на Волині ліквідували хвору на сказ лисицю
Також, аби збільшити рівень охоплення вакцинації домашніх тварин, спеціалісти Держспоживслужби проводили подвірні обходи та виїзні акції, про що повідомляли населення області.
Що ж стосується запобігання поширення сказу серед диких тварин, то восени 2023 року у Луцькому районі здійснювали кампанію з пероральної імунізації методом наземного розкладання вакцини. Цього року на всій території області, окрім прикордоння, планують дві хвилі наземного розподілу принад з вакциною – навесні та восени.
Нагадаємо, у Люблинецькій громаді на Волині через загибель кошеняти зі сказом ветеринари щепили 205 домашніх котів і собак. Карантин у громаді діяв з 6 грудня, відколи підтвердили випадок сказу у селищі, до 6 лютого.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Такі статистичні дані озвучив головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Сергій Войтюк під час брифінгу в ОДА.
За його словами, на сказ в дикій природі найчастіше хворіють лисиці та вовки, а з домашніх тварин – собаки та коти. Тож, аби вберегти своїх домашніх улюбленців від цієї небезпечної хвороби, слід щорічно проводити вакцинацію. Її здійснюють в державних установах ветеринарної медицини області безкоштовно.
Читати ще: «Вовки загризають козуль та псів, лисиці розносять сказ»: на Волині збільшилася популяція хижаків
«Хотів би сказати всім власникам тварин: переживайте за них, турбуйтеся про їхнє здоров’я, звертайтеся у ветеринарну службу, де вам нададуть всю кваліфіковану допомогу та безкоштовно провакцинують. При цьому ви будете знати, що ваша тварина цілий рік буде в безпеці, – розповів Сергій Войтюк. – Вона матиме стійкий імунітет і навіть у разі контакту з хворою твариною, все одно залишиться здоровою. Імунітет формується на один рік, тому проводити вакцинацію потрібно щороку».
Читати ще: Мала контакт з людьми: на Волині ліквідували хвору на сказ лисицю
Також, аби збільшити рівень охоплення вакцинації домашніх тварин, спеціалісти Держспоживслужби проводили подвірні обходи та виїзні акції, про що повідомляли населення області.
Що ж стосується запобігання поширення сказу серед диких тварин, то восени 2023 року у Луцькому районі здійснювали кампанію з пероральної імунізації методом наземного розкладання вакцини. Цього року на всій території області, окрім прикордоння, планують дві хвилі наземного розподілу принад з вакциною – навесні та восени.
Нагадаємо, у Люблинецькій громаді на Волині через загибель кошеняти зі сказом ветеринари щепили 205 домашніх котів і собак. Карантин у громаді діяв з 6 грудня, відколи підтвердили випадок сказу у селищі, до 6 лютого.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Основи вибору ідеальної кавоварки для дому
Сьогодні 10:05
Сьогодні 10:05
У Ковелі з'явиться ветеранський простір
Сьогодні 09:49
Сьогодні 09:49
В Україні передбачають складнощі в разі перемоги Трампа, але сподіваються на зміну його позиції, – ЗМІ
Сьогодні 09:32
Сьогодні 09:32
Відеокамери зафіксували момент аварії з фурою біля Луцька
Сьогодні 09:16
Сьогодні 09:16
Війна обірвала життя воїна з Горохівщини Ігоря Біди
Сьогодні 09:00
Сьогодні 09:00
«Люди з інвалідністю – теж люди». Чому військовий з ампутацією виходить на луцькі дороги
Сьогодні 08:10
Сьогодні 08:10
Етноарт хаос на «Фронтері»: у Луцьку виступить гурт NAZVA
Сьогодні 07:42
Сьогодні 07:42
Одна з вулиць Ковеля тимчасово буде без газу
Сьогодні 07:14
Сьогодні 07:14
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.