USD 41.30 41.70
  • USD 41.30 41.70
  • EUR 41.55 41.70
  • PLN 9.90 10.10

Цьогоріч на Волині сплатили 31,3 млн гривень екологічного податку

8 Листопада 2024 16:16
Впродовж восьми місяців 2024 року на Волині сплачено 31,3 млн гривень екологічного податку. З цієї суми господарюючі суб’єкти спрямували до держбюджету 22,3 млн гривень, а до місцевих бюджетів – 9 млн гривень.

Про це стало відомо під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу». Захід відбувся 7 листопада 2024 року за участі близько 40 підприємців Волині, повідомили у Волинській ОВА.

«Навіть в умовах війни екологічний аспект залишається пріоритетом для нашої держави. Російська агресія завдала нам значних екологічних збитків, тому питання захисту довкілля є особливо важливим сьогодні», – сказав заступник голови ОДА Олександр Троханенко.

Потому начальниця управління екології та природних ресурсів ОДА Леся Герасимчук розповіла, що на Волині і загалом в Україні впроваджено основні засади економічного механізму природокористування і природоохоронної діяльності.

«Його базовими елементами насамперед є: екологічний податок, тобто грошове стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього середовища в результаті господарської та іншої діяльності; система фінансування природоохоронних заходів за рахунок коштів природоохоронних фондів різних рівнів – державного, обласного, місцевого; система рентної плати за використання природних ресурсів – водних, земельних, лісових, мінеральних, біологічних тощо», – поінформувала посадовиця.

Вона також повідомила, що впродовж восьми місяців 2024 року на Волині сплачено 31,3 млн гривень екологічного податку. З цієї суми господарюючі суб’єкти спрямували до держбюджету 22,3 млн гривень, а до місцевих бюджетів – 9 млн гривень.

«Якщо здійснювана діяльність підприємця чинить негативний вплив на довкілля, то він зобов’язаний зареєструватися платником екологічного податку. Зокрема, таку реєстрацію повинні мати господарюючі суб’єкти, які здійснюють викиди забруднюючих речовин у повітря, скиди у водні об’єкти, розміщують відходи у спеціально-відведених місцях», – зазначила начальниця управління екології та природних ресурсів ОДА.

На період воєнного стану перевірки Державної екологічної інспекції обмежені згідно постанови Кабміну №303. Однак, якщо є звернення та підтверджуючі докази від заявників про екологічний злочин, інспекція на це реагує. Про це розповіла начальниця Державної екологічної інспекції в області Віра Баландіна.

«На мою думку, краще вкладати кошти в зміни і покращувати свої технології, аніж отримувати штрафи, від яких нічого не зміниться», – зауважила очільниця обласної екологічної інспекції.

Водночас її перший заступник Олександр Ткачук додав, що підприємець може сам звернутися до інспекції у разі скарг громадян на шкоду від його діяльності навколишньому природньому середовищу.

«Підприємство в праві звернутися до нас з доказами, що немає ніякої шкоди природі. Тоді інспекція може провести позапланову перевірку по вашій заяві і спростувати інформацію, якщо вона не правдива», – сказав Олександр Ткачук.

Читати ще: У «Цуманській пущі» помітили лосів з малятами. Фото

Опісля підприємців цікавила процедура проведення оцінки впливу на довкілля, яку здійснює управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Нагадаємо, ОВД – це процес аналізу потенційних екологічних наслідків, які можуть виникнути в результаті реалізації певного проєкту або діяльності.

Також технічний директор компанії «Кромберг енд Шуберт Україна» Вікторія Пазичук запитала до кого можна звернутися для перегляду норм на стоки води.

«Для нашого підприємства, яке налічує більше п’яти тисяч працівників, деякі з показників норми на стоки води нереально досягти. Для розуміння, наші виробничі процеси ніяк не пов’язані з використанням води. Єдине для чого ми її використовуємо – це побутові потреби. Відповідно, коли ми говоримо про азот амонійний, то норми для нас є занадто низькі і фактично в них можна потрапити, якщо ти живеш в будинку з п’ятьма людьми максимум. Як і до кого можна звернутися для перегляду цих норм?» – звернулася до спікерів пані Вікторія.

Олександр Ткачук їй відповів, що ці норми можуть переглянути, якщо компанія звернеться в управління водних ресурсів, яке видавало дозвіл на водокористування.

Нагадаємо, що при Волинській ОВА створили платформу для діалогу бізнесом (http://surl.li/isxbuu). Під час кожної зустрічі підприємець може донести свої пропозиції щодо покращення економічного клімату в регіоні та озвучити питання, які негативно впливають на розвиток бізнесу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus