USD 41.30 41.60
  • USD 41.30 41.60
  • EUR 41.35 41.70
  • PLN 10.60 10.75

Ціни в Україні пішли вгору: НБУ пояснив пришвидшення інфляції

6 Липня 2024 06:44
Фактична споживча інфляція в травні пришвидшилася до 3,3%, але залишалася нижчою за траєкторію прогнозу НБУ. Відхилення від прогнозу забезпечувало стрімкіше падіння цін на сирі продукти харчування передусім через більшу пропозицію та ефекти від значних минулорічних врожаїв.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Макроекономічний та монетарний огляд НБУ (липень 2024 року).

За оцінками НБУ, споживча інфляція пришвидшилася й у червні, зокрема через поступове вичерпання ефектів минулорічних врожаїв та ефекти перенесення девальвації гривні.

Згідно з оприлюдненим графіком, річна інфляція зросла приблизно до 5,0%.
Як зазначають в НБУ, надалі знижувалися ціни на продукти харчування, насамперед на сирі продукти завдяки їх більшій пропозиції в умовах теплої погоди на початку цього року, а також ефектам від значних минулорічних врожаїв і переорієнтації окремих виробників на внутрішній ринок.
Читати ще: Світ рухається до продовольчих війн: наближається боротьба за їжу і воду, – FT

Зокрема, знижувалися ціни на овочі борщового набору та овочі нового врожаю. Подальше відновлення у тваринництві підтримувало зниження цін на яйця та стримувало зростання цін на м’ясо та молоко. Натомість вартість картоплі та буряка, як і ціни на окремі фрукти залишалися високими через обмежену пропозицію якісної продукції.

Непродовольчі товари дешевшали, але повільніше, ймовірно, під впливом курсового чинника. Вартість послуг не змінилася порівняно з квітнем. З одного боку, зменшувався тиск з боку витрат на харчову сировину, а з іншого – зберігався тиск з боку витрат на оплату праці, зазначили в НБУ.

Зростання цін на пальне в травні пришвидшилося. Така динаміка відображала вичерпання попередніх запасів, завезених за нижчою ціною, послаблення обмінного курсу гривні та подорожчання нафти на світових ринках, йдеться в огляді.
Читати ще: Молоко та яйця подешевшали, овочі подорожчали: як в Україні за місяць змінилися ціни

Відновилося зниження цін на алкогольні напої через зниження тиску з боку витрат бізнесу на сировину та адміністративні витрати, а також конкуренцію тіньової пропозиції. Натомість ціни на тютюнові вироби дещо пришвидшили зростання. Адміністративну інфляцію надалі стримував мораторій на підвищення тарифів на послуги ЖКГ для населення, зазначили в НБУ.
Читати ще: В Україні значно зміняться ціни на цигарки: скільки коштуватиме пачка

За оцінками НБУ, з червня очікується зростання адміністративної інфляції з огляду на підвищення тарифів на е/е для населення
НБУ прогнозує прискорення інфляції в Україні найближчим часом. За підсумками грудня інфляція становитиме 8,2%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus