USD 41.50 41.80
  • USD 41.50 41.80
  • EUR 41.50 41.85
  • PLN 10.12 10.30

Триоке викопне чудовисько: вчені «воскресили» істоту, яка жила 520 мільйонів років тому

5 Вересня 2023 00:49
Науковці з Університету Лестера та Ключової лабораторії палеобіології Юньнані використали передову технологію сканування, щоб відтворити стародавнє чудовисько, яке жило на планеті сотні мільйонів років тому. Йдеться про триоке «викопне чудовисько».

Про це пише SciTechDaily.

У революційному дослідженні вчені провели ретельне дослідження скам’янілої істоти, виявленої в стародавніх скельних утвореннях. Їхні висновки вказують на те, що ця глибока переоцінка літопису скам’янілостей має потенціал для усунення істотної прогалини в еволюційних хроніках членистоногих, проливаючи нове світло на історію їхніх предків.

Що відомо про «чудовисько»?

Вчені представили скам’янілу істоту, відому як Кілінксія. Виявлений за допомогою передової комп’ютерної томографії, цей загадковий зразок був прихований у скельних утвореннях. Вважається, що Кілінксія мала три чіткі очі, які прикрашали голову, а також набір кінцівок, які, ймовірно, використовувалися для полювання та захоплення здобичі. Знахідка, розміром приблизно з велику креветку, захопила наукову спільноту.

У результаті значного відкриття виявлено скам’янілості численних морських тварин віком півмільйона років. Очікується, що вони дадуть цінну інформацію про події, які відбувалися на Землі в ту епоху.

Одним із ключових місць виявлення таких скам’янілостей є територія навколо міста Ченцзян на півдні Китаю, де скам’янілості в цьому дослідженні були зібрані китайською командою. Це чудове місце вже виявило понад 250 видів, що робить його гарячою точкою для палеонтологічних досліджень.
КТ-зображення викопної тварини Kylinxia zhangi з південного Китаю

Дослідники зазначають, що ця викопна важлива для розшифровки історії членистоногих – тварин, тіла яких розділені на сегменти, а більшість із них мають парні членисті кінцівки, як краби, омари, павуки або комахи.

У літописі скам’янілостей є безліч членистоногих, проте більшість із них зберегла тільки свої тверді скелети. Хоча більшість знахідок були обмежені їхніми жорсткими екзоскелетами, цей зразок зберіг свою форму майже повністю недоторканою.

У результаті дослідники змогли яскраво зобразити складні деталі голови членистоногого, виявивши структуру, що складається з шести окремих сегментів. Примітно, що передній сегмент може похвалитися трьома очима, тоді як наступний сегмент демонструє хапальні кінцівки, а решта чотирьох сегментів мають з’єднані кінцівки.
МікроКТ-модель Кілінксії, що показує особливості голови

За словами провідного автора дослідження, доктора філософії Роберта О’Флінна, збереження цього зразка зрештою дало змогу вченим відновити копалину в цифровому вигляді та буквально подивитися їй в очі. Автори дослідження також зазначають, що вивчення цього зразка допоможе краще зрозуміти ранню еволюцію еуартроподів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus