USD 42.00 42.30
  • USD 42.00 42.30
  • EUR 42.05 42.40
  • PLN 10.22 10.38

Третій підозрюваний міг готувати замах на Скрипаля у Швейцарії

7 Липня 2019 09:58
Генерал-майор ГРУ РФ Денис Сергєєв (агентурне ім’я Сергій Федотов), третій причетний до отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, не менше 5 разів літав до Швейцарії у 2016-2018 роках, де брав участь у різних операціях.

Про це йдеться у спільному розслідуванні Bellingcat, The Insider та швейцарської медіагрупи Tamedia, передає Українська правда.

Автори розслідування проаналізували дані білінгу телефонів Сергєєва.

Зазначається, що під час першої поїздки у листопаді 2016 року він тиждень перебував у Цюріху. Через деякий час після його від’їзду туди приїхали Руслан Боширов і Олександр Петров (справжні імена Анатолій Чепіга і Олександр Мішкін), обвинувачені владою Великої Британії в отруєнні Скрипалів.

У розслідуванні підкреслюється, що у вересні-жовтні 2017 року Сергєєв кілька разів їздив до Лозанни, де відвідав Федеральну політехнічну школу Лозанни, штаб-квартиру WADA (Всесвітнє антидопінгове агентство – ред.) та район, де знаходиться «безліч державних лабораторій».

Крім цього, він був присутнім на лекції колишнього посла США у Швейцарії Сьюзан Левін.

Як свідчать дані білінгу, під час третьої поїздки до Швейцарії у жовтні-листопаді 2017 року, Сергєєв зустрічався з Бошировим та Чепігою.

Журналісти не встановили мети операції працівників ГРУ, але зазначили, що вони відвідали район лижного курорту Шамоні. У грудні усі троє знову одночасно перебували в Швейцарії.

У січні 2018 року Сергєєв в останній раз приїхав у Женеву. Підкреслюється, що за два дні він 14 разів телефонував своєму кураторові, з яким, за даними журналістів, спілкувався під час операції по отруєнню Скрипалів.

«Ці пересування Сергєєва показують його жвавий інтерес до штаб-квартир міжнародних спортивних організацій, перш за все WADA. Всесвітнє антидопінгове агентство неодноразово ставало жертвою хакерів ГРУ, але у випадку з Сергєєвим мова може йти не тільки про кібератаку, а й про замах на вбивство», – йдеться у розслідуванні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У БРИТАНІЇ НА СМІТНИКУ ЗНАЙШЛИ ТАЄМНІ ФАЙЛИ ВІЙСЬКОВОЇ БАЗИ

Журналісти вважають, що метою групи Сергєєва могли бути інформатори WADA про використання Росією допінгу, такі, як, наприклад, директор Антидопінгового центру Григорій Родченков (який поїхав з РФ) та його заступник Тимофій Соболевський.

«Цікаво, що незабаром після жовтневого приїзду Сергєєва в Швейцарію в 2017 році у WADA заявили про отримання цінної інформації про участь російських держорганів в допінг-програмі», – пишуть розслідувачі.

"Британський журналіст Марк Урбан, який брав кілька інтерв’ю у Скрипаля, писав у своїй книзі, що у кінці червня або початку липня той скасував інтерв’ю, щоб поїхати до Швейцарії на зустріч з представниками місцевих спецслужб. Якщо ця зустріч справді була, можливо, вона була не єдиною.

Не виключено, що в Швейцарії група Сергєєва намагалася встановити, яку саме інформацію Скрипаль передає швейцарським спецслужбам і вже тоді готувала замах на нього.



Нагадаємо, 5 березня стало відомо, що у Великобританії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його донька Юлія потрапили у лікарню після серйозного отруєння невідомою речовиною. Організації із заборони хімічної зброї дійшли висновку, що влада Великобританії правильно ідентифікувала речовину, якою був отруєний Скрипаль і його дочка Юлія, і підтвердили російське походження «Новічка». Згодом спецслужби Великобританії встановили осіб, підозрюваних у токсичному нападі на екс-розвідника Скрипаля та його доньку.

Спільне розслідування The Bellingcat і The Insider підтвердило, що вони – співробітники російських спецслужб Чепіга та Мишкін. У лютому 2019 стало відомим ім’я третього підозрюваного у отруєнні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus